ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Trenér Bílek po sezoně ve Spartě skončí

Velikost textu:
aktualizováno 10. 5. 2008 20:45

Praha - Trenér fotbalistů Sparty Michal Bílek po této sezoně v pražském klubu skončí. Řekl to novinářům po utkání 29. kola první ligy, v němž Sparta doma prohrála s Baníkem Ostrava 1:2 a přišla o první místo v tabulce. Nic na tom prý nezmění ani případný zvrat v soutěži a konečné prvenství, nebo vítězství v Poháru ČMFS.

Fotbalový trenér Michal Bílek
Fotbalový trenér Michal Bílek

Trenér po utkání prohlásil, že z dnešní prohry, po níž se Spartě značně vzdálila obhajoba titulu, vyvodí osobní důsledky. "Hned po zápase jsem oznámil šéfovi klubu panu Křetínskému i hráčům v kabině, že po skončení sezony končím. Na tom nezmění nic zbývající dva zápasy, moje rozhodnutí je konečné," uvedl letenský kouč na tiskové konferenci.

Podle Bílka jeho svěřenci zkolabovali v nejméně vhodnou chvíli sezony. "Nezvládli jsme poslední tři zápasy a nyní jsme realisté - Slavie hraje poslední zápas doma a má svůj úspěch ve své moci," naznačil Bílek, že s případným ziskem titulu už nepočítá. A i kdyby věčný rival kolaps Sparty napodobil, na svém rozhodnutí by nic nezměnil, stejně jako v případě vítězství ve středečním finále Poháru ČMFS.

O svém rozhodnutí prý příliš nepřemýšlel, hned po konečném hvizdu se vydal do prvního patra za klubovým vedením. "Musel jsem vyvodit osobní důsledky z toho, co nás letos potkalo. Nejprve jsme nesplnili plány v evropských pohárech, nyní se nám hroutí také liga a zbývá už jen pohár. Za nesplnění cílů nesu osobní zodpovědnost," řekl důrazně.

Bílek do Sparty přišel v září 2006, kdy nahradil odvolaného Stanislava Grigu a už ve své první sezoně stačil s týmem vybojovat ceněné double, tedy vítězství v lize i poháru, což se od vzniku české ligy nikomu nepodařilo. "V první sezoně jsme získali maximum, letos jsme zklamali," dodal kouč, který vedl mužstvo do 54 ligových zápasů s bilancí 33-12-9.

Letos Spartu ještě čeká úterní finále Poháru ČMFS s Libercem, se stejným soupeřem se střetne i v posledním ligovém kole 17. května.

Hráči byli z Bílkova rozhodnutí překvapeni. "Zaskočilo nás to a vadí nám to. Příčin selhání v sezoně bylo více, především jsme přestali dávat góly, trochu se od nás někdy i odvrátilo štěstí. Jako třeba dneska. Ale nemůžeme se vymlouvat. Jsme hloupí, náskok v čele tabulky jsme si ztratili sami," prohlásil sparťanský kapitán Tomáš Sivok, který nechtěl rozebírat, jakou roli hrál zkrat a vyloučení spoluhráče Řepky v minulém kole proti Brnu. "Tohle nechám na hodnocení povolanějším," řekl Sivok.

Ve fotbalovém zákulisí se okamžitě začalo spekulovat, kdo se stane od léta Bílkovým nástupcem. Do Sparty by se prý mohl vrátit například František Straka, který sice odešel v roce 2004 ve zlém, ale s vedením už údajně vychází bez potíží. Možný je také návrat Jozefa Chovance, který nyní působí v roli sparťanského prezidenta.Ve hře budou nejspíš i další ex-sparťané Ivan Hašek a Vítězslav Lavička, v jejichž souvislosti se mluví o příchodu k reprezentaci, kam by mohl zamířit podle některých zdrojů naopak právě třeba Bílek. 


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.