ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Mostečtí podlehli Zlínu téměř bez odporu

Velikost textu:

Most - Fotbalisté Zlína zvítězili v utkání 29. ligového kola v Mostě 1:0. Hosté přišli během prvního poločasu o zraněného záložníka Krause, ale vzápětí využil jejich první šanci po brejku Žůrek. Domácí dohrávali utkání se čtyřmi dorostenci a nedostali se ani k výraznějšímu náporu. Most tak jistě skončí na posledním místě.

Most:Zlín; 0:1
Most:Zlín; 0:1

Prázdné ochozy mosteckého stadionu a poklidné teplé odpoledne navozovaly před zápasem spíše atmosféru přípravného utkání, než vrcholící ligové soutěže. A jako přípravu na druhou ligu zřejmě zápas pojali i domácí, protože s vidinou už jistého sestupu dali důvěru mladíkům a méně vytíženým hráčům. Podobně se zachovali i Zlínští, kteří před zápasem postrádali řadu zraněných hráčů. Trenér Hoftych proto poslal na hřiště pravého obránce Čelůstku, který si v devatenácti letech odbyl ligový debut.

Atmosféru přípravného utkání přiblížili i sami hráči, protože se ani jedno
z mužstev příliš do útoku netlačilo. Až v 17. minutě se dostal do prvního
náznaku šance mostecký Bogdanov, který si sběhl za obranu na kolmý pas z pravé strany, ale brankář Baránek mu stihl skočit pod nohy.

Kolmé pasy na bulharského forvarda byly hlavním zdrojem nebezpečí pro
zlínskou obranu i nadále. Za dalších šest minut se za ní totiž Bogdanov
zjevil znovu, jenže v takřka identické situaci trefil opět jen vybíhajícího
Baránka a při pokusu o dorážku zakopl. Další pokus z pravé strany dostal Bogdanov ve 28. minutě, ale ani tvrdou střelou z větší dálky na Baránkovu robinzonádu nevyzrál.

Před přestávkou přišel pro domácí šok, který ale jen vystihl většinu jejich
letošních zápasů. Domácí sice po celý první poločas tlačili, ale osudným se jim stal první vážnější brejk Zlína. Žůrek si zaběhl za obranu, z úhlu
prostřelil vybíhajícího Svobodu a poslal Zlín vůbec první střelou na branku
do vedení.

O poločasové přestávce nastala tragikomická situace, když zlínský záložník Kraus ještě před poločasem zamířil na nosítkách do kabiny, ale odtud ho neměl kdo odvézt do nemocnice. Řidiče sanitky tak musel shánět přes reproduktory mostecký hlasatel.

Mostečtí jako by se mezitím smířili se svým osudem. Po přestávce se totiž do jejich hry vloudila spousta nepřesností a chyb, jichž mohl Zlín využít k pojištění svého vedení. Žůrek ale hned v úvodu poločasu po nedorozumění mostecké obrany pálil jen do Svobody. Mostecký brankář se musel činit i nadále.

V 71. minutě vyrobil další fatální chybu stoper Loos, který podskočil
dlouhý zlínský centr, ale ani osamocený Pacanda na Svobodu recept nenašel. Most dohrával závěr utkání se čtyřmi dorostenci a do závěrečného náporu se vůbec nedostal, a tak z podprůměrného zápasu bez divácké kulisy odešel opět s prázdnou a z ligy sestoupí z posledního místa.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.