ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Podle Bergra je šance na jeho návrat do Slavie padesát na padesát

Velikost textu:

Praha - Trpký konec potkal v Aston Ville českého fotbalistu Patrika Bergra. Čtyřiatřicetiletý záložník byl po svých výrocích, v nichž doporučil spoluhráči Garethu Barrymu odchod do Liverpoolu, před posledním kolem Premier League vyřazen z kádru a vedení anglického celku mu zakázalo návrat do klubu. Bývalý reprezentant tak uvažuje, že se buď vrátí do Čech, nebo si ještě o rok prodlouží kariéru na britských ostrovech. Šance, že v létě znovu zakotví v dresu Slavie, je prý padesát na padesát.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Berger si konec angažmá v Aston Ville, kde mu 30. června vyprší smlouva, představoval rozhodně jinak. Tím, že podle britského tisku doporučil kapitánovi Barrymu přestup do týmu z Anfield Road, pořádně rozhněval trenéra Martina O'Neilla, který naopak plánuje klíčového muže sestavy za každou cenu udržet. Bergra nezachránila ani pozdější omluva. "O tom, že končím, jsem se dozvěděl z dopisu, který mi byl poslaný. Je to trpké, ale takový je fotbalový život. Je to trenérovo rozhodnutí a já ho musím akceptovat. Momentálně k tomu nemůžu nic říct. Ať bych řekl cokoliv, mohl bych být znova potrestaný. Až mi skončí smlouva, tak pak si můžu říct, co chci," řekl Berger novinářům při středečním slavnostním otevření nového stadionu Slavie v Edenu. Do Aston Villy už se nesmí vrátit. "Prostě už vůbec nesmím do klubu, tam mám zákaz. Ještě musím zpátky pro rodinu a pak se vrátím domů.

V příštích týdnech ho čeká složité rozhodování, jak naložit s další kariérou. Možný je i návrat do Slavie. "Šance vrátit se tady je, viděl bych to tak padesát na padesát. První volbou v Čechách je určitě Slavie, ale žádnou nabídku ze Slavie zatím nemám. Teď v létě bude jasno," uvedl Berger. V úvahu prý také připadá, že by ještě rok hrál v Anglii. "Byl by to mančaft z Premier League," naznačil.

Napomoci návratu do Čech může i nový stadion, který ho uchvátil. "Je nádherný a je tu výborná atmosféra. Nemůže se srovnávat s Manchesterem pro 70 tisíc lidí, ale třeba na Sunderlandu nebo Middlesbrough mají stejný jako tady. Určitě by se na tomhle hrálo jinak, než když jsem ve Slavii začínal. Kluci se pak stěhovali na Bohemku, na Strahov. Stadion je velký faktor a veliké plus," připustil zkušený záložník.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.