ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Hvězdu Plzně Jiráčka sleduje Itálie i Německo

Velikost textu:

Praha - Ještě minulý rok nepatřil do základní sestavy plzeňské Viktorky, teď je jedním z jejich nejdůležitějších hráčů. V lize je suverénní a protlačil se i do reprezentace, kde se ukázal stabilními výkony a například v zápase proti Skotsku patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Kariéra tohoto plzeňského záložníka raketově vzrostla a evropské týmy o něj začínají projevovat zájem. Pokud by Jiráček v lednovém přestupovém oknu skutečně odešel, Plzeň by na tom nijak netratila. Svého záložníka si totiž cení na celých 125 milionů korun.

Petr Jiráček
Petr Jiráček

Petr Jiráček je jasným objevem roku. Plzni pomohl k titulu v Gambrinus lize, skvělými výkony se podílel na ladné jízdě kvalifikací do Ligy mistrů a v úterním zápase proti Barceloně byl nejlepším plzeňským hráčem na hřišti. Není divu, že jestli je někdo z českých fotbalistů žhavým kandidátem na přestup do zahraničí, je to právě on. A zájem už projevily týmy z evropských fotbalových velmocí. "Jsou tam konkrétní jména, ale nechci nikoho uvádět. Jen řeknu, že jsou z bundesligy, Ruska, Nizozemska a Itálie," tajemně prohlašuje hráčův agent Dalibor Lacina.

Nikdo z klubu zatím nechce přestupové fámy otevřeně potvrdit. Všechno tomu však nasvědčuje. Jiráčkovi je už 25 let, což je věk, který z pohledu hodnoty hráče na trhu patří k horní hranici. Navíc rozhodně není jisté, zda Plzeň nastoupí do evropských pohárů i příští rok. Právě účast v Lize mistrů je ovšem zásadní pro hodnotu hráče. "Přestože jeho výkonnost byla dobrá už na jaře, Evropa ho začala vnímat až ve chvíli, kdy začal hrát evropské poháry. Výkony v české lize nemají žádnou výpovědní hodnotu," tvrdí hráčův agent.

Utkání FC Viktoria Plzeň - FC Barcelona
Utkání FC Viktoria Plzeň - FC Barcelona
Více fotek
 • Utkání FC Viktoria Plzeň - FC Barcelona zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/30/2995/299412.jpg
 • Utkání FC Viktoria Plzeň - FC Barcelona autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/30/2994/299381.jpg
 • Utkání AC Milán - Viktoria Plzeň zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/30/2912/291103.jpg
 • Petr Jiráček autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/29/2819/281893.jpg

V souvislosti s možným Jiráčkovým angažmá v Evropě se dokonce spekuluje o italském velkoklubu Juventus Turín, ve kterém hrával a nyní pracuje Pavel Nedvěd. Ten v průběhu jara chválil Jiráčkovu hru a podle lidí z jeho okolí se mu zamlouvá jeho charakter a pracovitost. Zájem "staré dámy" ale v Plzni popírají. "Momentálně od Juventusu zájem o Jiráčka neregistrujeme," prohlásil generální ředitel Plzně Adolf Šádek. Do jednání o případném transferu prý zatím nikdo oficiálně nevstoupil.

Není se čemu divit, do otevření lednového přestupového okna je ještě daleko a na oficiální vyjednávání je čas. Jasné ale je, že kdo bude mít o pracovitého záložníka zájem, bude si muset pořádně sáhnout do kapsy. "Plzeň nastavila částku mezi čtyřmi a pěti miliony eur," řekl dobře informovaný zdroj deníku Sport. Může se to jevit jako přemrštěná částka, nicméně ceny za hráče v evropských ligách za poslední dobu razantně vzrostly a například do anglické Premier League odcházely fotbalové hvězdy i za miliardy.

 

Plzeň však po postupu do Champions League nemusí jeden ze svých klenotů prodávat za každou cenu. "Pro Petra je zatím zásadní, aby zůstal ve formě, koncentrovaný a ve stejné kondici, což není jednoduché, protože zatím hrál vlastně všechny zápasy," přemýšlí Lacina.

Samotný Jiráček se otázkou budoucnosti příliš nezabývá. "Konkrétně nic nevím, jen z doslechu nebo když otevřu noviny. Nedávám tomu takovou váhu, jako kdyby mi někdo zavolal a řekl něco konkrétního. Nechci to nyní řešit, beru to tak, že co přijde, to přijde," říká hráč.

Zdroj: deník Sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.