ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Cassano z AC Milán prý prodělal mozkovou příhodu

Velikost textu:
aktualizováno 31. 10. 2011 22:25

Milán - Italský fotbalový útočník Antonio Cassano z AC Milán podle agentury ANSA prodělal o víkendu mozkovou příhodu. Po sobotním ligovém zápase na hřišti AS Řím měl devětadvacetiletý hráč problémy s řečí, viděním i hybností a byl hospitalizován. Vedení italského mistra spekulace médií o mrtvici nepotvrdilo a uvedlo, že čeká na výsledky dalších testů.

Antonio Cassano
Antonio Cassano

"Kolující zprávy s hypotetickou diagnózou nemohou být považovány za pravdivé, neboť nepocházejí z oficiálních lékařských zdrojů," uvedl klub v prohlášení, v němž rovněž konstatoval, že se hráčův stav zlepšuje. Fotbalistův agent prohlásil, že s Cassanem dnes mluvil a italský reprezentant prý vypadal normálně.

Mužstvo AC bez něj odletělo do Běloruska k utkání Ligy mistrů s Borisovem. "Chceme odehrát dobrý zápas i pro něj. Doufám, že bude co nejdříve zpátky," řekl trenér Massimiliano Allegri. "Určitě se zotaví a všechno bude dobré," uvedl viceprezident klubu Adriano Galliani. Cassano před měsícem pomohl AC jedním gólem k vítězství 2:0 nad Plzní. V sobotu proti AS Řím nastoupil na poslední čtvrthodinu.

Cassano není jediným fotbalistou, který má v poslední době podobné zdravotní problémy. Medializovaný byl zejména případ hráče Chotěbuzi Martina Fenina. Ten musel být hospitalizován s krevní sraženinou na mozku, poté, co vypadl z okna ve druhém patře. Fenin prozatím pozastavil kariéru a nastoupil léčbu, která by ho měla zbavit závislosti na antidepresivech.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.