ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Jankulovskému operovalii zraněné koleno

Velikost textu:

Ostrava - Bývalý fotbalový reprezentant Marek Jankulovski má po operaci předního zkříženého vazu v levém koleně, které si před dvěma týdny poranil v prvoligovém utkání Baníku s Hradcem Králové. Čtyřiatřicetiletého ostravského hráče nyní čeká několikaměsíční rekonvalescence.

Marek Jankulovski
Marek Jankulovski

Stejné zranění si Jankulovski přivodil i v březnu, kvůli vazu pak nehrál sedm měsíců. Zatímco na jaře absolvoval vítěz Ligy mistrů z roku 2007 zákrok ještě v Miláně, dnešní operaci podstoupil na soukromé ortopedické klinice Jaroslava Hustáka v Petřvaldu na Karvinsku. Tam se před šesti lety už zotavoval po operaci zlomené lýtkové kosti. "Bude následovat rekonvalescence v řádech měsíců," uvedl manažer pro marketing a komunikaci Michal Otava.

Bronzový medailista z evropského šampionátu v roce 2004 se do mateřského klubu vrátil po jedenácti letech. Hned po sedmi minutách svého prvního utkání proti Hradci si však obnovil zranění, které uzavřelo jeho šestileté působení v AC Milán. Jankulovski předtím oblékal dres Udine a Neapole. S milánským celkem v uplynulé sezoně získal italský titul.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.