ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

FIFA chce zjednodušit pravidla o ofsajdu

Velikost textu:

Curych - Mezinárodní fotbalová federace FIFA chce v budoucnu zjednodušit pravidla o ofsajdu. Podle Franze Beckenbauera - předsedy dvacetičlenné komise, která se návrhy změn zabývá - by se také měly zmírnit tresty za některé prohřešky ve vápně. Skupina odborníků FIFA chce návrhy na změny předat pravidlové komisi IFAB na jejím zasedání v březnu 2012.

Fotbal
Fotbal

Beckenbauer je přesvědčen, že v některých případech jsou hráči za přestupek ve vápně trestáni třikrát - penaltou, vyloučením a následným zastavením činnosti. Tomu by chtěl bývalý slavný německý reprezentant v budoucnu zabránit.

"Za obyčejný zákrok, kdy chcete trefit míč, ale jste tam o chvilku později, je penalta a žlutá karta dostačující trest," řekl dvojnásobný mistr světa. "Pokud půjde o agresivní zákrok, který by byl oceněn červenou kartou i jinde na hřišti, pak by mělo být na místě vyloučení a penalta," uvedl.

Pravidlo o postavení mimo hru je v současnosti podle Beckenbauera příliš komplikované. "Máme tady pasivní a aktivní ofsajd. To je nesmysl, je to příliš složité," řekl bývalý trenér německé reprezentace, Marseille a Bayernu Mnichov. "Když jsem ještě hrál, bylo to jasné, ofsajd byl ofsajd. Proto si myslím, že bychom měli pravidla zjednodušit. Ne se vrátit úplně na začátek, ale najít střední cestu," prohlásil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.