Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
středa 12. prosince 2018 Simona

Skotský kouč Levein: Klíčová byla sporná penalta v duelu s Českem

Velikost textu:

Praha - Skotští fotbalisté přišli na úkor české reprezentace o postup do baráže o mistrovství Evropy, za což podle nich může zářijová domácí remíza 2:2 právě s Českem, kterou v poslední minutě zařídil z pokutového kopu Michal Kadlec. Trenér Skotů Craig Levein toho sice lituje, ale zároveň oceňuje své svěřence za to, že prokazují zlepšení pro budoucnost.

Skotský trenér Craig Levein
Skotský trenér Craig Levein

"Pokud chcete říci, co rozhodlo o našem nepostupu, tak je to domácí zápas s Českou republikou," prohlásil Levein pro BBC po utkání se Španělskem, které zvítězilo 3:1 a zatarasilo Skotsku cestu do baráže. "Samozřejmě jsme zklamaní, ale nerozhodovalo se v tomto zápase. V něm jsme neměli šanci. Klíčová byla ta sporná penalta proti nám v duelu s Českem. Kdyby to tehdy dopadlo tak, jak mělo, tak jsme v baráži byli my," dodal.

Po nepostupu by jeho pozice mohla být ohrožena, Levein však nepochybuje o tom, že u týmu zůstane i pro kvalifikaci o mistrovství světa 2014. "Já si tuhle práci užívám. Sice jsme nepostoupili, ale vidím velké zlepšení v našem týmu. Druhá polovina kvalifikace ukázala hodně pozitiv. Jsem na kluky pyšný," míní.

Španělsko? Nehratelné

Také útočník Steven Nasmith přiznal, že v posledním utkání proti Španělsku nemělo Skotsko šanci. "Oni jsou zkrátka nehratelný soupeř. Posílají si míč tak rychle, že je nejde chytit. Ale i tak jsme ukázali naší sílu, když jsme jim ve dvou zápasech dali tři góly," našel klad na skotské hře Naismith.

Trenér Španělů Vicente del Bosque byl s výhrou nad Skotskem o to spokojenější, že do hry nasadil několik hráčů širšího kádru. "Ukazuje to, že máme hodně možností při vybírání sestavy, což je jen dobře. A pro utužování týmu je důležité, aby se všichni hráči cítili užiteční. Sezona je dlouhá a musíme mít připraveny varianty tak, abychom na šampionát vybrali ty nejlepší hráče s nejlepší formou," prohlásil Del Bosgue, jehož svěřenci spolu s Německem prošli kvalifikací bez jediného zaváhání.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.