Buly - debata expertů

České Budějovice v poháru porazily Žižkov 1:0

České Budějovice – Fotbalisté Českých Budějovic zvítězili v dohrávaném úvodním osmifinálovém utkání Ondrášovka Cupu nad Viktorií Žižkov 1:0. Zápas dvou týmů, kterým se nedaří v lize, rozhodl v 67. minutě nejlepší střelec Jihočechů Zdeněk Ondrášek. Dynamo se v soutěžním duelu radovalo z gólu po dlouhých 498 minutách. Přesný termín odvety bude teprve určen.

České Budějovice - Žižkov
zdroj: ČTK autor: David Veis

Jihočeši poprvé představili mladého chorvatského gólmana z Chelsea Mateje Delače, ale více rušno bylo většinu utkání před hostujícím Vaclíkem. Ten dlouho odolával, těsně před poločasem mu po Lengyelově hlavičce a Stráského dorážce pomohla tyč.

Po pauze oživil hru domácího týmu střídající Brazilec Hudson. Dvě jeho akce ještě gól nepřinesly, ale v polovině druhého dějství už Jihočechům pomohl k vítěznému gólu. Přihrávkou našel Ondráška a ten potvrdil, že je se čtyřmi brankami nejlepším střelcem Dynama v lize. Hosté mohli v 77. minutě z ojedinělé šance vyrovnat, ale Böhm mířil vedle.

Dynamo České Budějovice - Viktoria Žižkov 1:0 (0:0)

Branka: 67. Ondrášek. Rozhodčí: Bílek - Ubias, Šecová. Diváci: 563.