BBV po 25 letech

Inter nově pod Ranierim porazil Boloňu

Řím - Fotbalisté Interu Milán v prvním utkání pod novým trenérem Claudiem Ranierim porazili Boloňu na jejím hřišti 3:1 a v pátém kole italské ligy si dočkali premiérové soutěžní výhry v sezoně. Ranieri, který byl ve čtvrtek jmenován nástupcem odvolaného Gian Piera Gasperiniho, okamžitě dostal své svěřence ze sestupového pásma Serie A. Jeho nový tým v Boloně uspěl i přes absenci zraněných opor Wesleyho Sneijdera, Dejana Stankoviče, Thiaga Motty nebo Maicona.

Italská liga
zdroj: AP

Hosty poslal do vedení v 38. minutě prvním gólem v sezoně útočník Giampaolo Pazzini. Domácí sice v 66. minutě vyrovnali po penaltě Alessandra Diamantiho, ale závěrečná desetiminutovka patřila opět Interu.

Vicemistrovi z minulé sezony nejprve vrátil vedení rovněž z pokutového kopu střídající Argentinec Diego Milito a tři minuty před koncem pojistil vedení "Nerrazzuri" třetím zásahem ze standardní situace brazilský stoper Lúcio.