ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Sudí Pelikán za přehlédnutí ofsajdu přijde o pět zápasů

Velikost textu:

Praha - Asistent Ondřej Pelikán se stal prvním rozhodčím ze seznamu sudích první a druhé fotbalové ligy, kterého nová šéfka komise rozhodčích Dagmar Damková postavila mimo soutěžní zápasy. Za to, že přehlédl ofsajd Plzně před gólem v utkání v Olomouci, byl suspendován na pět zápasů. Do vyhodnocení dalších zápasů se pustí hned poté, co výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky schválí složení její komise.

Fotbal
Fotbal

Damková byla jmenována do funkce po kontroverzním rozhodnutí svazového vedení před dvěma týdny, její možnosti jsou však zatím omezené. Nasazuje sice sudí pro jednotlivé zápasy, ale nemůže se radit s kolegy o tom, jak rozhodčí zápasy vedli.

"Případ v Olomouci byl ale natolik křiklavý, že jsem ho musela rozhodnout i bez jmenované komise. Nesneslo to odkladu," uvedla nedávná sudí, která se v létě dostala také do komise rozhodčích UEFA. Pelikán přehlédl ofsajdové postavení Daniela Koláře před brankou, kterou Západočeši zvýšili na 3:1, domácí stačili poté už pouze snížit.Damková se domnívá, že odkládané schválení komise, jejíž složení již navrhla, průběhu nejvyšších soutěží nepomáhá. Jenže členové výkonného výboru nechtějí o tak citlivé záležitosti rozhodnout na dálku a jednotlivá jména hodlají prodiskutovat.

Na komisi rozhodčích už čeká několik dalších sporných situací. Především duel Plzně v 7. kole proti Jablonci (4:2), po kterém si hosté stěžovali na spornou penaltu, po které padl vyrovnávací gól domácích a také na údajný ofsajd před vítěznou brankou na 3:2.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.