ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Liberec posílí ofenzivní záložník Rilke ze Žiliny

Velikost textu:

Liberec - Do české ligy se po třech letech vrací ofenzivní záložník nebo útočník Emil Rilke. Sedmadvacetiletý fotbalista po vypršení smlouvy v Žilině posílí Slovan Liberec, s kterým se dohodl na ročním kontraktu s následnou opcí. "S Emilem jsme se dohodli, v těchto chvílích se řeší poslední formality. Jeho příchodu nic nebrání, jde k nám jako volný hráč," řekl ředitel
libereckého klubu Libor Kleibl.

Emil Rilke (vpravo) v utkání s Chelsea
Emil Rilke (vpravo) v utkání s Chelsea

Rilke se do ligy vrací po třech letech. Nejdéle působil v Teplicích, hrával i za Opavu, Příbram, Jablonec a naposledy Most. V české nejvyšší soutěži nastoupil k 102 utkáním a dal v nich šest branek. V roce 2008 zamířil do Žiliny a loni v jejím dresu okusil základní skupinu Ligy mistrů. V zimě musel na operaci kolena a se slovenským klubem už se poté nedohodl na prodloužení smlouvy, která mu vypršela po konci minulé sezony.

V Liberci by měl hrát pravděpodobně na pravém kraji zálohy. "Po odchodu Bořka Dočkala na pravém halvu nastupovalo více hráčů. Rilke je hráč, který na tom postu hrával pravidelně, takže očekáváme, že tam zvedne konkurenci," uvedl Kleibl. Podle něj už by se liberecký kádr neměl příliš měnit. "Myslím, že kádr je docela slušný a vyrovnaný. Samozřejmě stát se může ledacos, ale z mého pohledu už nevidím nutnost k zásadnímu posilování," dodal Kleibl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.