ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Proti Dukle půjde Slavii o body i o trenéra

Velikost textu:

Praha - Podle všeho poslední šanci, jak se udržet v roli hlavního trenéra fotbalistů Slavie, bude mít Michal Petrouš v páteční předehrávce 7. kola první ligy proti Dukle. Pro hostujícího nováčka bude mít pražské derby o to větší prestiž, že mnoho hráčů, trenér Luboš Kozel i velká část vedení klubu v minulosti prošli právě Slavií.

Trenér Michal Petrouš
Trenér Michal Petrouš

Představenstvo Slavie už před minulým zápasem v Jablonci avizovalo, že v případě porážky sáhne ke změnám v realizačním týmu. I přes prohru 0:4 tak ale neučinilo a právě důležitý duel s Duklou byl prý jedním z důvodů. Pokud by ani ten červenobílí nezvládli, zřejmě by již ke změně trenéra došlo. Petrouše tak pravděpodobně zachrání jen výhra, na kterou už slávisté v součtu s ostudnou porážkou 0:3 v poháru v Převýšově čekají čtyři soutěžní zápasy.

"Další ztráty už si nemůžeme dovolit. Věřím, že to bude vidět od samého začátku utkání na každém souboji o míč, do zápasu musíme jít s maximálním nasazením a soustředěním," prohlásil Petrouš. Trenér Dukly Luboš Kozel nepochybuje o tom, že Duklu bude čekat těžký zápas. "I když Slavia momentálně neprochází lehkým obdobím a nemá takový klid na práci, tak je to pořád Slavia," mínil Kozel, který v Edenu působil sedm let jako hráč a později tam trénoval i rezervní tým.

Slávistickou minulost má i vedení Dukly v čele s generálním ředitelem Michalem Šrámkem a hráči Patrikem Gedeonem, Janem Vorlem, Michalem Šmídem, Ondřejem Vrzalem, Markem Hanouskem, Janem Pázlerem, Radimem Nečasem a Pavlem Haškem. "Samozřejmě to pro nás není běžné utkání a všichni se na něj těšíme, ale rozhodně se kvůli tomu nijak zvlášť nehecujeme. Nějaké sázky či podobně, to nepřichází v úvahu, protože je třeba udržet koncentraci," řekl Kozel.

Hanousek z Dukly střílí branku
Hanousek z Dukly střílí branku
Více fotek
 • Hanousek z Dukly střílí branku autor: Stanislav Zbyněk, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/29/2813/281213.jpg
 • Radost hráčů Slavie autor: Stanislav Zbyněk, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/28/2793/279264.jpg

Dukla jde do utkání povzbuzena výhrou 4:0 nad Hradcem Králové. "Po zápase s Hradcem je v našem mužstvu dobrá atmosféra. Dvakrát jsme hráli venku, dvakrát jsme prohráli 0:1, tak teď chceme konečně přivézt body. Před sezonou bychom byli jasný outsider, teď jsme ale překvapivě v situaci, kdy máme více bodů než Slavia, a chceme to potvrdit," dodal Kozel.

Slavii trápí ofenziva, v posledních čtyřech soutěžních zápasech dala jen jeden gól. Proto z Liberce získala na hostování s opcí Jana Blažka, který by mohl nastoupit už proti Dukle. "Já v tom nevidím problém, v Řecku jsem šel hrát po třech trénincích. Když jsem přišel do Slavie poprvé, tak se mi podařilo hned v prvním domácím utkání dát branku. Nezlobil bych se, kdyby se to povedlo i teď," řekl Blažek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.