ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Čech: Chyba mě mrzí, vysvětlit si ji nedokážu

Velikost textu:

Londýn/Praha - Už mnohokrát viděl brankář Petr Čech v televizi ze záznamu svoji hrubku, která se rozhodujícím způsobem podepsala pod prohru fotbalistů Chelsea v nedělním šlágru anglické ligy s Arsenalem. Ale přestože se k zaváhání v myšlenkách často vrací, stále neví, proč nedokázal zkrotit lehký centr a nechal obránce Williama Gallase jednoduše skórovat. Jisté však je, že Čecha bude chyba mrzet ještě dlouho.

Brankář Chelsea Petr Čech
Brankář Chelsea Petr Čech

"Vůbec si nedokážu vysvětlit, jak k tomu mohlo dojít. Ze sta případů bych takový jednoduchý centr musel devětadevadesátkrát chytit," řekl Čech v dnešním telefonickém rozhovoru s českými novináři.

Žádné výmluvy nehledal, když popisoval, jak nelapil nadýchaný Franceska Fábregase. "Byl to jednoduchý centr, nikdo mě neatakoval a myslel jsem, že míč v pohodě chytnu. Až pak jsem zjistil, že jsem moc daleko a už se mi ten míč ani nepodařilo nadzvednout," líčil Čech s lítostí v hlase.

Hvězda Chelsea i české reprezentace chybuje jen výjimečně, v české lize i v Anglii drží několik rekordů v neprůstřelnosti. Ještě v dresu Sparty neinkasoval Čech dlouhých 904 minut za sebou, v premiérové sezoně v Chelsea vydržel bez branky dokonce 1025 minut. Ale teď po celém světě kolují záběry, v nichž je smutným hrdinou právě Čech, jemuž se v Anglii přezdívá třeba "Pan Dokonalý".

"Byla to zbytečná chyba, mrzí mě to. Když to rozhodne o porážce v takovém zápase, tak se vám to pak honí hlavou," řekl Čech. Nikdo mu prý nic nevyčítal. "Hráči ve velkých klubech vědí, jak to chodí. Chyby se stávají, jednou to padne na toho, příště zase na někoho jiného. Člověk musí zvednout hlavu a jít dál," tvrdil Čech.

V zápase se snažil na kiks co nejrychleji zapomenout. "Bylo to nepříjemné, navíc to přišlo těsně před poločasem, což je pokaždé nepříjemné. Snažil jsem se soustředit, abych to dobře dochytal, jako bych šel do nového zápasu. Hrabat se v tom můžu až po utkání," uvedl Čech.

Hlavně v závěru utkání se blýskl několika skvělými zákroky, ale Chelsea už těsné manko nesmazala. V tabulce zůstává třetí a na vedoucího londýnského rivala už ztrácí šest bodů. Ale Čech nepochybuje, že jeho tým ještě promluví do bojů o nejvyšší posty. "Arsenal je teď v lepší pozici, ale liga bude ještě strašně dlouhá. Bude se hrát ještě přes 60 bodů a stát se může hodně. Náskok Arsenalu jsme už jednou letos skoro dokázali stáhnout a můžeme to dokázat znovu. Navíc máme všechny hlavní konkurenty ještě doma," připomněl Čech.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.