ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Sigma stáhla odvolání proti trestu za korupci

Velikost textu:

Praha – Sigma Olomouc stáhla odvolání proti odečtu devíti bodů a pokutě čtyři miliony korun za korupci. Původně se chtěla bránit proti trestu za aféru kolem předloňského utkání s Bohemians Praha, nakonec ho však přijala. Trest se ještě může změnit u dalších aktérů aféry, gólmana Petra Drobisze a bývalého sportovního ředitele olomouckého klubu Jiřího Kubíčka, jejichž odvolání se bude projednávat 26. září.

Sigma Olomouc
Sigma Olomouc

"Přes tento procesní úkon nadále prohlašujeme, že se Sigma Olomouc nijak disciplinárně neprovinila a nadále plně podporuje svého hráče Petra Drobisze, který podle informací klubu na svém odvolání trvá," stojí v prohlášení hanáckého celku na klubovém webu.

Zástupci Olomouce si stěžují na postup disciplinární komise, která v čele s předsedou Jiřím Goldou podle nich své rozhodnutí řádně neodůvodnila a nedoručila ho klubu v písemné podobě. "Z mailového doručení jakési kopie rozhodnutí je zřejmé, že rozhodnutí ani řádně odůvodněno není, a nelze z něj zjistit důvody, které vedly disciplinární komisi k našemu potrestání, ani jak se vypořádala s naší obhajobou a provedenými důkazy. Stěží se lze do takto neurčitého a neodůvodněného rozhodnutí zodpovědně a řádně odvolat. Navíc za situace, kdy klub je trestán v návaznosti na údajné provinění jednoho hráče – Petra Drobisze, když sám má informace pouze zprostředkované," uvedla Sigma v dokumentu, jímž doprovodila stažení odvolání.

Zástupci Olomouce míří k disciplinárce
Zástupci Olomouce míří k disciplinárce

Olomouci se také nelíbí, v jakém složení by odvolací a revizní komise o případu rozhodovala. "O tak zásadní věci by ORK nerozhodovala zjevně celá, ale jen její část. Po vyloučení členů Ondřeje Lněničky ('bývalý' právní zástupce Bohemians Praha a jejich majitele pana Kapra, který navíc v trestním řízení vystupoval jako svědek zjevně v neprospěch Petra Drobisze) a Jaroslava Němečka (právní zástupce Jiřího Kubíčka) by zbyli již jen tři členové komise. Navíc jeden z těchto členů je dle našich informací soudce Nejvyššího soudu České republiky, přičemž nepovažujeme ani za vhodné ani za zákonné, aby s ohledem na probíhající trestní řízení se jakýkoliv soudce v této věci vyjadřoval či činil rozhodnutí mimo jednací síň soudu," konstatovalo vedení klubu.

Olomoucký brankář Drobisz byl potrestán zákazem startu na 18 měsíců a pokutou 200 tisíc korun. ORK zatím nestihla vyslechnout všechny svědky, proto rozhodnutí o jeho odvolání odsunula na příští zasedání.  

Kubíček se zatím neodvolal. Rozhodnutí disciplinární komise se k němu dostalo později, proto mu stále běží lhůta na odvolání. Pokud tak učiní, bude jeho případ rovněž projednáván 26. září.

Podle rozhodnutí disciplinární komise FAČR se Olomouc v květnu 2009 pokusila uplatit střížkovské Bohemians částkou 300 tisíc korun, přičemž Drobisz peníze soupeři předal. Případ se řeší také u civilního soudu.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.