ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Viktoria Plzeň oslavila sto let, gratuloval jí i odchovanec Nedvěd

Velikost textu:

Plzeň – Hodinu po dnešním poledni začaly v areálu Štruncáky, který přímo sousedí s fotbalovým stadionem, oslavy ke stému výročí existence Viktorie. Hlavním bodem programu pak na rekonstruovaném stadionu bylo utkání staré gardy Viktorie s týmem internacionálů ČR, které skončilo 4:2 pro bývalé reprezentanty. V jejich řadách nastoupili například Pavel Kuka, František Straka, Vladimír Šmicer nebo nejslavnější plzeňský odchovanec Pavel Nedvěd.

Fanoušci Plzně slaví sté výročí klubu
Fanoušci Plzně slaví sté výročí klubu

Od záčátku programu proudily do areálu davy lidí. O zábavu během celého programu bylo dobře postaráno. V areálu vyrostlo G-city, tedy Gambrinus městečko, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet řadu sportovních dovedností. Nechybělo ani bohaté občerstvení a celý program měl i hudební doprovod. O ten se v první části odpoledne starala skupina Kroky Michala Davida, ve druhé pak Extra Band revival.

Fotbal však při odpoledni nemohl chybět. A také že nechyběl. Na nekonturovaném stadionu, který už pomalu dostává finální tvář, se spolu utkala Stará garda Viktorie Plzeň a tým Internacionálů ČR. V zápase se tak objevil i neslavnější odchovanec klubu Pavel Nedvěd a chválou nešetřil. "Klub odvedl velké kvantum práce a zaslouženě sklízí úspěchy. Nezbývá než popřát mnoho vítězství také do dalších let," řekl držitel Zlatého míče, o jehož podpis byl na závěrečné autogramiádě největší zájem.

 • Pavel Nedvěd a Pavel Kuka
  Pavel Nedvěd a Pavel Kuka autor: Petr Eret, zdroj: ČTK
 • Pavel Nedvěd
  Pavel Nedvěd autor: Petr Eret, zdroj: ČTK

Právě Nedvěd byl autorem dvou branek týmu internacionálů, další góly vítězů pak přidali Šmicer a Josef Němec. O poločasové pauze proběhl křest publikace s názvem Stoletá cesta k titulu. Ten si vzal tradičním šampaňským na starost rovněž Nedvěd, který následně nechyběl ani při předání šeku Fakultní nemocnici v Plzni. Každý z bezmála patnácti stovek diváků přispěl padesátikorunou, Viktoria pak částku dorovnala na kulatých sto tisíc.

přehrát video
Viktorka Plzeň oslavila 100 let
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.