ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Jiráček: Z Plzně do nároďáku. Postaví ho Bílek?

Velikost textu:

Praha – Reprezentační trenér Michal Bílek zvažuje, že v sobotním kvalifikačním utkání proti Skotsku pošle na trávník plzeňského fotbalistu Petra Jiráčka. A rovnou v základní sestavě. Pro talentovaného záložníka je to velký skok, v loňské sezoně pravidelně nenastupoval ani za svůj domovský klub, natož aby snil o nároďáku. "Těší to," říká Jiráček.

Petr Jiráček
Petr Jiráček

Bílek je podle svých slov dokonce ochoten změnit na poslední chvíli rozestavení, pokud přeci jen na hřiště Jiráčka pošle. "Určitě bych před zápasem nervózní byl, ale první minutu by to ze mě spadlo," myslí si Jiráček.

Z nástupu do národního mančaftu měl strach. "Ale kluci mě přijali bezvadně," přiznává. Na pokoji bydlí s Janem Rezkem, bývalým spoluhráčem z Plzně. "I když jsme původně byli domluveni s Danielem Kolářem, s nímž spíme na cestách s Plzní," dodává s tím, že si z něj Kolář dělá srandu. "Spíše mě nervuje, protože ví, jaký jsem plašan."

přehrát video
Reprezentace trénuje na Skotsko

Hráč Plzně prý soupeře, proti němuž se český tým postaví, sleduje. "V jejich nominaci je plno hráčů, kteří nastupují ve velkých zahraničních soutěžích," řekl Jiráček pro Sport.cz. Na zápas se těší, v hlavě má ale i utkání s Barcelonou v základní skupině Ligy mistrů. "Teď jsem ale v nároďáku," upozorňuje.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.