ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Fousek: Fotbal je polarizovaný, k jednotě chybí vůle

Velikost textu:

Praha – Bývalý generální sekretář fotbalového svazu Petr Fousek se rozhodl nekandidovat na uvolněné místo předsedy po Ivanu Haškovi proto, že necítí v domácím fotbalovém hnutí dostatečnou jednotu. Fousek po nečekaném Haškově odstoupení z funkce na konci června dlouho zvažoval, zda se o vrcholnou funkci ucházet. Ale nakonec se nepřidal k současnému místopředsedovi Jindřichu Rajchlovi, bývalé rozhodčí Dagmar Damkové a šéfovi Jablonce Miroslavu Peltovi, kteří své kandidatury podali a 16. září se budou na mimořádné valné hromadě ucházet o přízeň delegátů.

Petr Fousek
Petr Fousek

"Celá řada mých jednání od červnové rezignace Ivana Haška, kdy jsem začal být oslovován, až do včerejška, ukázala, že český fotbal není jednotný, že je polarizovaný. A podle mé zkušenosti jen jednotný může dosáhnout úspěchu," uvedl Fousek. "K jednotě chybí vůle. Teď by se měl český fotbal odpolitizovat a víc pracovat," dodal fotbalový funkcionář.

Místo příprav na předsednickou kandidaturu se dál bude věnovat práci nezávislého konzultanta, který působí i v několika odborných skupinách v rámci UEFA a FIFA. Rozpolcenost na domácí fotbalové scéně jej prý odradila. "Vždy jsem držel linii jasného názoru, profesionality a neutrality. Nebylo to vždy jednoduché ustát, ale nehodlám z toho slevit. Proto jsem se rozhodl nekandidovat. Kandidatura na předsedu je důležitý životní krok, ne jako nastoupit do tramvaje," řekl Fousek.

Odhaduje, že Haškův nástupce nebude mít v čele FAČR jednoduchou pozici. "Má jen velmi krátkou dobu na přípravu kampaně a voleb a pak také mandátní období jen něco přes rok a půl. A také bude spolupracovat s již navoleným stávajícím výkonným výborem. Navíc nastoupí po kvalifikaci ve Skotsku, která hodně určí další vývoj. Bude to mít složité," poznamenal Fousek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.