ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Hašek odmítl jednat o příchodu k fotbalové reprezentaci

Velikost textu:

Praha - Trenér Ivan Hašek se nestane nástupcem Karla Brücknera ve funkci hlavního kouče české fotbalové reprezentace. Hašek to oznámil v prohlášení pro ČTK z Dubaje, kde nyní působí. Po Karlu Jarolímovi je tak dalším vážným kandidátem, který vypadl ze hry o prestižní post.

Trenér Ivan Hašek
Trenér Ivan Hašek

"Přestože jsem nebyl oficiálně osloven, vnímám, že jsem zatažen do různých žebříčků a soutěží pro funkci trenéra národního mužstva ČR. Nechci se zúčastňovat prapodivných licitací a obchodů, které nemají pravidla a jsou tolik typické pro současný český fotbal," uvedl třiačtyřicetiletý Hašek.

Zároveň vyloučil, že by po Euru národní tým převzal. Přestože v zákulisních spekulacích patřil k hlavním favoritům na obsazení ostře sledovaného místa. "V pokoře, kterou jsem během své dosavadní hráčské i trenérské fotbalové kariéry získal, s politováním oznamuji, že v současné době se o funkci trenéra reprezentačního týmu České republiky v žádném případě ucházet nebudu," dodal Hašek.

Stejně jako v minulém týdnu Jarolím se Hašek vzdal možnosti být jedním ze čtyř adeptů, z nichž chtěl Brücknerova nástupce původně vybírat manažer reprezentace Vlastimil Košťál. Právě s ním Hašek neudržuje dobré vztahy. Jejich vzájemná antipatie se vyostřila před třemi lety, kdy proti sobě oba stanuli ve volbě o předsedu svazu. Košťál však opakovaně prohlásil, že přes všechny osobní spory si dokáže Haška jako trenéra reprezentace představit.

Košťálovi se tak nyní znovu zúžil okruh kandidátů. Z jeho dřívějších vyjádření vyplývalo, že vedle Jarolíma a Haška připadají v úvahu na převzetí reprezentace i současný kouč jednadvacítky Vítězslav Lavička a Petr Rada, který vede Teplice a zároveň je druhým rokem Brücknerovým asistentem u národního týmu.

O tom, kdo se stane novým trenérem fotbalové reprezentace, se spekuluje od konce března. Tehdy Brückner, který českou reprezentaci dovedl ke dvěma postupům na mistrovství Evropy (2004, 2008) a světový šampionát (2006) oznámil, že červnový evropský šampionát v Rakousku a Švýcarsku bude jeho poslední akcí u národního týmu. Podle všeho jsou hlavním důvodem zdravotní potíže, které měl v poslední době.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.