ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Most prohrál s Libercem a přiblížil se sestupu

Velikost textu:
aktualizováno 28. 4. 2008 08:00

Most - Fotbalisté Liberce zvítězili v utkání 27. ligového kola v Mostě 1:0. Výhru jim zajistil po jedné z mnoha chyb domácí obrany litevský útočník Tomas Radzinevičius, který v 9. minutě sám před brankářem nezaváhal. Tři kola před koncem tak Most ztrácí na záchranu již pět bodů.

 

Fotbalový zápas Most - Liberec
Fotbalový zápas Most - Liberec

Unaveným dojmem působil liberecký trenér Ladislav Škorpil, který na pozápasové tiskové konferenci ani nevypadal, že právě odkoučoval vítězný ligový zápas. "Někdy jsme zbytečně přistoupili na hru domácích, kterou jim velelo postavení v tabulce. Neškodilo by nám přidržet víc míč," kritizoval své svěřence zkušený kouč.

"Od začátku jsme si vytvářeli víc šancí, ale produktivita nebyla valná a už to vypadalo, že by mohl přijít trest. Kdyby nebylo vynikajícího Hauzra, taky by se tak stalo," řekl Škropil. Vzápětí přidal další slova chvály na zkušeného brankáře, který zastoupil zraněného Zlámala a po nejistém úvodu utkání se stal hlavním strůjcem liberecké výhry. I přes kritická slova se Škorpilovi zápas celkem líbil. "Měl švih, měl tempo, až to bylo někdy na úkor přesnosti. Úsilí soupeře bylo skutečně hraniční," dodal.

"Šli jsme do toho s tím, že to pro nás byla poslední šance na únik z pásma sestupu, ale srazila nás řada hloupých chyb v obraně, hlavně do 15. minuty. Hauzr pak sice chytil tři čtyři góly, ale otevřené to bylo na obě strany a mohlo se stát cokoli," hodnotil utkání mostecký trenér Rober Žák. "Nedokázali jsme zachytit náběhy obou libereckých útočníků, chyboval střed obrany," našel hlavní příčiny prohry.

Most po prohře pomalu ztrácí naději na záchranu. "Klíčový byl duel s Bohemkou, od té doby opakujeme stále stejné chyby, porážíme se sami," řekl Žák a přemýšlel, zda má jeho tým ještě šanci. "Máme pět bodů ztrátu, špatné vzájemné zápasy. Bude to hodně těžké. Museli bychom všechno vyhrát, soupeři zase začít ztrácet. Ale musíme věřit v zázrak," řekl Žák.

Výsledek:

SIAD Most - Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Branka: 9. Radzinevičius. Rozhodčí: Kocourek - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Webster, Pešír, Škoda, Stožický - Matula, Frejlach, Dort, Košťál. Diváci: 1500.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.