ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Rozhodnuto: Svěrkoš jde do Baníku

Velikost textu:

Ostrava - Český fotbalista Václav Svěrkoš se v pátek dohodl s vedením francouzského klubu Sochaux na ukončení spolupráce a už míří do Baníku Ostrava. Tomu se nedaří, je na samém dně tabulky a potřebuje vzpruhu jako sůl. Svěrkoš se podle Deníku domluvil s majitelem Baníku Tomáše Peterou na pětileté smlouvě.

Václav Svěrkoš
Václav Svěrkoš

"Rozhodoval jsem se spíše srdcem než hlavou. Cítím, že Baník potřebuje nyní pomoci jako nikdy předtím. Nesmíme nechat Baník padnout," řekl Svěrkoš, který musel slevit z finančních požadavků na klub. Baníku totiž stále chybí strategický partner. "Je velmi vstřícný a respektuje současnou finanční situaci klubu," poznamenal Petera.

Z příchodu Svěrkoše je šťastný i trenér Pavel Malura, který je u týmu teprve dvě kola. "Který trenér v lize by nechtěl mít Vencu Svěrkoše v týmu? Samozřejmě to je pro nás velká posila," uvedl.

Svěrkoš má na kontě 11 startů za národní tým a tři vstřelené branky. V české lize odehrál za Baník 87 zápasů a zaznamenal 36 branek. V roce 2008 byl nejlepším střelcem ligy.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.