ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Jarošík se vrací do ligy, Spartě podepsal na dva roky

Velikost textu:
aktualizováno 13. 8. 2011 19:52

Praha  - Třiatřicetiletý fotbalista Jiří Jarošík se vrací do Sparty. Vedení pražského klubu oznámilo, že se s hráčem domluvilo na dvouleté smlouvě s roční opcí. Bývalý reprezentant se do české ligy vrací po osmi a půl letech, během kterých působil v ruské, skotské, anglické a naposledy španělské lize, kde hrál v Zaragoze. S týmem dnes absolvuje Jarošík první trénink, ovšem k nedělnímu ligovému duelu do Uherského Hradiště ještě neodcestuje.

Jiří Jarošík
Jiří Jarošík
Otevřít galerii
 • Jiří Jarošík autor: Petr Halaburda, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jiří Jarošík zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

O Jarošíkově návratu se spekulovalo od minulého roku, ovšem tehdy ještě zkušený defenzivní hráč prodloužil svoje zahraniční působení. "Zahraniční nabídky měl i nyní, ale raději zvolil návrat do Sparty, která byla vždy jeho srdeční záležitostí a kde je stále řada výzev. Může hrát o další mistrovský titul, znovu být v evropských pohárech," naznačil důvody hráčova návratu Martin Říha z agentury MLM Sport.

Jarošík bude s týmem odpoledne poprvé trénovat, ale na nedělní ligu se Slováckem ještě v nominaci nebude. "V posledních týdnech jsem trénoval, ale ještě mi chybí společné tréninky s mužstvem," naznačil fotbalista, že jeho návrat do rudého dresu zřejmě bude pozvolný.

Jiří Jarošík:

"Nabídek jsem měl několik, ale po dohodě s přítelkyní jsem se rozhodl vrátit do klubu, který mi dal šanci hrát velký fotbal. Moc se těším na boj o titul, na fanoušky a že si znovu zahraji evropské poháry, navíc s vidinou možné další práce v klubu."

přehrát video
Jarošík se upsal Spartě

Sparta ale možná bude moci využít služeb zkušeného navrátilce už v pohárových zápasech proti Vaslui, přestože uzávěrka soupisek pro další kolo byla už v průběhu týdne. "Podle našich informací můžeme jednoho hráče dopsat den před prvním utkáním, ale není jisté, zda se podaří vyřídit formality s vyžádáním transferkarty ze Španělska. A i kdyby měl možnost nastoupit, není to tak, že by Jirka určitě hrál. To vše je v kompetenci trenérů," vysvětlil mluvčí klubu Ondřej Kasík.

Jarošík patří mezi české fotbalisty s nejbohatší kariérou, z titulu se radoval čtyřikrát ve Spartě, další ligové triumfy přidal v Anglii (Chelsea), Skotsku (Celtic Glasgow) a Rusku (CSKA Moskva). Před jedenácti lety se stal vicemistrem Evropy do jednadvaceti let. V národním týmu nasbíral dosud třiadvacet startů, ovšem naposledy v něm nastoupil před šesti lety v Norsku a v poslední době případný návrat zatím odmítal.

Do české nejvyšší soutěže vstoupil poprvé jako osmnáctiletý v sezoně 1996/97 a hned při své premiéře byl tehdy v Brně vyloučen. Do svého odchodu ze Sparty nastoupil v nejvyšší soutěži ve 141 utkáních, vstřelil 22 branek a vedle mistrovských oslav na Letné stihnul i úspěšné tažení Ligou mistrů na přelomu desetiletí.

Jiří Jarošík
Jiří Jarošík
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.