ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Brankář Marek Čech odchází z Ruska do Plzně

Velikost textu:

Plzeň - Fotbalový brankář Marek Čech se stal novou posilou mistrovské Plzně. Dnes s klubem podepsal roční smlouvu. Oznámil to Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest, která hráče zastupuje. Pětatřicetiletý Čech do Plzně přichází poté, co zkrachovalo druholigové ruské Soči, jeho předchozí zaměstnavatel. Poprvé by mohl nový hráč Viktorky zasáhnout už v dnešním zápase s Teplicemi. Lídr minulého ročníku se letos trápí a během dvou zápasů zatím nezískal ani jeden bod.

Marek Čech
Marek Čech
Otevřít galerii
 • Marek Čech autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/383/38231.jpg?1219920647
 • Radost hráčů Plzně autor: Petr Eret, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/28/2728/272719.jpg?1311107144

Čech do západočeského klubu míří jako volný hráč zdarma a také náhrada za zraněnou brankářskou jedničku Romana Pavlíka, který si před dvěma týdny v utkání 3. předkola Ligy mistrů pochroumal koleno a ještě několik týdnů bude mimo hru. Čech by už mohl naskočit do dnešní ligové předehrávky s Teplicemi, v úterý zase Plzeň čeká úvodní duel 4. předkola Ligy mistrů na půdě FC Kodaň.

V české lize se zkušený brankář objeví po necelých pěti letech. Naposledy působil v Liberci, kde v roce 2006 získal i titul. Pak Čech pokračoval v kariéře na ruských štacích ve Vladivostoku, Lokomotivu Moskva a naposledy Soči, kde ale musel stejně jako útočník Michal Papadopulos skončit.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.