ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Sparta posiluje, z Ostravy přestoupil Hušbauer

Velikost textu:

Praha - Fotbalisté Sparty Praha dál posilují kádr. Zřejmě jako náhradu za záložníka Kamila Vacka, jehož přestup do italské Verony včera ohlásili, získal letenský klub nového hráče. Z Baníku odešel reprezentant do 21 let Josef Hušbauer a se Spartou podepsal smlouvu na čtyři roky. Hráč, který se v české lize proslavil svým férovým chováním, nebyl po příchodu nového trenéra do Baníku spokojený. Zájem o něj projevilo více českých klubů.

Fotbalisté Sparty
Fotbalisté Sparty
Otevřít galerii
 • Fotbalisté Sparty autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Josef Hušbauer autor: Ramík Drahoslav, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Jednadvacetiletý tvořivý záložník se tak vrací do klubu, který ho vychoval. Ve Spartě působil až do roku 2007, než zamířil do dorostu Jihlavy. První ligu si zahrál za Žižkov a Příbram, do Baníku přestoupil loni v červnu.

V lize má na kontě 64 zápasů a sedm vstřelených gólů. V Ostravě nastupoval Hušbauer pravidelně a ještě v 1. kole nové sezony se zapsal mezi střelce. V dalším utkání se ovšem nevešel do základní sestavy a nechal se slyšet, že chce odejít, protože necítí důvěru nového trenéra Pavla Malury.

O Hušbauera se podle jeho agenta Ondřeje Chovance zajímalo hned několik klubů, spekulovalo se však hlavně o druholigové Jihlavě. Nakonec dal přednost Spartě.

Hušbauer se na českých trávnících proslavil také svým chováním fair play. Ještě v dresu Příbrami přiznal v utkání v Českých Budějovicích teč a domácí následně vstřelili rozhodující gól na 2:1. Za své gesto dostal cenu od Českého klubu fair play.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.