ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Čech: Nemůžeme se soustředit jen na ofenzivu

Velikost textu:

Praha - Po dvou bezbrankových remízách na Kirin Cupu se od české reprezentace očekává v přípravě v Norsku především vylepšená útočná hra, ale gólman Petr Čech by chtěl, aby k tomu jeho spoluhráči přidali stejně kvalitní defenzivu. V Japonsku národní tým neinkasoval a souhra obrany bude podle brankáře důležitá i v závěru kvalifikace. Čech bude v podzimním tažení za účastí na Euru jednou z hlavních opor, stejně jako nedávno v Japonsku.

Petr Čech
Petr Čech
Otevřít galerii
 • Petr Čech autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Petr Čech při rozhovoru s novináři autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Česká jednička si je také prý vědoma, že tým musí vylepšit svoji ofenzivu, ale současně zdůrazňuje, aby se navázalo na dobré věci v české hře. "Dvakrát jsme hráli s nulou, na tom bychom měli stavět. Samozřejmě že se tým bude díky přítomnosti dalších hráčů pokoušet vylepšit i hru dopředu, ale nesmíme zapomenout na defenzivu," uvedl brankář.

Norsko je podle něj vhodný soupeř k tomu, aby se obraz hry vylepšil. "Je to tým první evropské desítky a jejich agresivní styl se může podobat Skotsku. V tuto chvíli to je vlastně ideálně příprava," vidí soupeře český gólman a souhlasí se svými spoluhráči, že klíčové bude, jak se tým projeví za necelý měsíc ve Skotsku. V mysli hráčů už je totiž i další podzimní duel.

Čech o Skotsku:

"Za určité konstelace nás může tamní výhra posunout do baráže, což je nás cíl. Máme to slušně rozehráno, nechceme si to pokazit."

Podle Čecha by bylo příjemné, pokud by se tým dokázal s fyzicky náročným stylem Norů vyrovnat stejně jako v baráži o účast na mistrovství světa před pěti lety. "Tehdy to byly hodně vyrovnané a fyzicky náročné zápasy. Branka Vládi Šmicra na jejich půdě vlastně rozhodla, navíc jsme v domácí odvetě rychle vedli a pak už to dokázali ubránit," vzpomínal na zápasy, v nichž ho Norové nepřekonali.

Nebojí se ani špatné kvality hřiště stadionu v Oslu, tehdejší duel se hrál na hodně rozbitém trávníku. "Od té doby jsem takových hřišť zažil celou řadu, někdy se s tím musíte srovnat. Navíc pokud jde o dobrý tým, jako v případě Norů, byl by to stejný problém pro jejich hru jako pro tu naši," míní Čech.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.