ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Disciplinárka chce kauzu údajné korupce uzavřít 18. srpna

Velikost textu:

Praha - Disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky (FAČR) chce 18. srpna vynést konečný verdikt v kauze údajné korupce mezi týmy Olomouce a Bohemians Praha. Disciplinárka tak nehodlá čekat na rozhodnutí civilního soudu, který aféru odročil na polovinu září. "Komise na dnešním zasedání rozhodla, že vyzve oba kluby, aby do 18. srpna, kdy je zasedání komise, doložily poslední důkazy, které chtějí dodat. A 18. srpna komise bez ohledu na to, že soud odročil případ na polovinu září, vynese verdikt," řekl Petr Kovář z tiskového oddělení FAČR.

Jiří Golda
Jiří Golda
Otevřít galerii
 • Jiří Golda autor: Michal Krumphanzl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbalová asociace ČR autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Kauza vypukla poté, co loni na jaře prezident Bohemians Praha Karel Kapr oznámil, že před prvoligovým duelem v Olomouci v květnu 2009 zaplatil domácí klub soupeři 300 000 korun, aby vyhrál a dostal se do Evropské ligy. Peníze prý předal hanácký brankář Petr Drobisz.

Komise se aférou už mnohokrát zabývala, ale zatím trestala střížkovský klub. Ten dostal souhrnný trest v podobě šesti milionů korun a odpočtu 20 bodů za to, že údajně nespolupracoval s komisí, nedodal relevantní důkazy a navíc odmítl nastoupit k loňskému duelu s Bohemians 1905. Později odvolací a revizní komise snížila odečet na 15 bodů. Na základě nových skutečností disciplinárka případ letos znovu otevřela a její předseda Jiří Golda chtěl již na konci června vynést verdikt. Ostatní členové komise ho ale přehlasovali.

Eden opět bez diváků

Komise dnes také zamítla žádost pražské Slavie o prominutí zbytku trestu za výtržnosti fanoušků při květnovém nedohraném pohárovém duelu s Olomoucí. Tým z Edenu tak bude muset i zápas třetího ligového kola příští týden s Příbramí odehrát bez diváků.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.