ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Golda zůstává šéfem fotbalové disciplinárky

Velikost textu:

Praha - Jiří Golda dál zůstává předsedou disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky. Přestože na konci června avizoval, že kvůli rozdílnému postoji členů komise v korupční kauze Olomouc požádá výkonný výbor o vyslovení důvěry, nakonec tak vůbec neučinil. Výbor rozhodl, že do uzavření korupční aféry nebude nijak zasahovat do personálního složení disciplinárky. Golda chtěl na konci června na posledním zasedání komise v kauze údajné korupce vynést verdikt a nečekat na rozhodnutí soudu, ale v šestičlenné komisi byl přehlasován v poměru dva ku čtyřem. Proto tehdy oznámil, že výkonný výbor požádá o vyslovení důvěry a bude chtít i personální změny uvnitř komise.

Jiří Golda
Jiří Golda
Otevřít galerii
 • Jiří Golda autor: Michal Krumphanzl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/27/2626/262581.jpg?1307694961
 • Fotbal autor: ČT24, zdroj: ČT24/ISIFA https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2345/234478.jpg?1298468112

Nakonec ani na jedno nedošlo. "V žádném okamžiku se dnes nejednalo o tom, že by nás pan Golda požádal o vyslovení důvěry. O tom vůbec nebylo na jednání výkonného výboru jednáno a hlasováno," řekl místopředseda asociace a šéf ligy Dušan Svoboda.

Golda podle něj pouze informoval výkonný výbor o posledním vývoji kauzy. "Připustil možnost, že v budoucnu po zvolení nového předsedy asociace navrhne určité personální změny v komisi, ale až po vynesení verdiktu v této kauze. Do té doby nebude činit žádné personální změny. Bylo to věcné jednání o té kauze a o principech, jak by si představoval práci disciplinární komise," dodal Svoboda.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.