ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Norům bude v duelu s Českem chybět jen Carew

Velikost textu:

Oslo – V téměř plné síle se sejdou norští fotbalisté při srpnovém přípravném utkání s Českou republikou. Trenér Egil Olsen povolal všechny hvězdy až na útočníka Johna Carewa, který stále hledá angažmá. Zápas se bude hrát 10. srpna v Oslu. Olsen dnes zveřejnil nominaci pouze prostřednictvím tiskové zprávy. Plánovanou tiskovou konferenci zrušil v důsledku pátečních tragických událostí na ostrově Utöya a v Oslu.

John Carew
John Carew
Otevřít galerii
 • John Carew autor: google, zdroj: google https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/183/18274.jpg?1208699066
 • Fotbal autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2314/231382.jpg?1297367364

"Je divné soustředit se na reprezentaci v těchto těžkých dnech. Život ale musí jít dál. Doufejme, že náš fotbal pomůže trochu lidem přijít na jiné myšlenky," uvedl Olsen v prohlášení.

Jednatřicetiletý Carew je od roku 1998 ústřední postavou norské reprezentace, za kterou odehrál 88 zápasů a vstřelil 23 branek. V květnu s ním však Aston Villa ukončila spolupráci a norský obr stále nenašel nové angažmá. "Proto jsme se dohodli, že v nominaci tentokrát nebude," řekl Olsen.

Nominace Norska:

Brankáři: Rune Jarstein (Stavanger), Espen Pettersen (Molde).

Obránci: Brede Hangeland, John Arne Riise (oba Fulham/Angl.), Vadim Demidov (San Sebastian/Šp.), Tom Högli (Bruggy/Belg.), Espen Ruud (Odense/Dán.), Kjetil Wähler (Aalborg/Dán.).

Záložníci: Simen Brenne (Grenland), Christian Grindheim (FC Kodaň/Dán.), Henning Hauger (Hannover/Něm.), Erik Huseklepp (Bari/It.), Björn Helge Riise (Fulham/Angl.), Jonathan Parr (Crystal Palace/Angl.), Ruben Jenssen (Tromsö).

Útočníci: Mohammed Abdellaoue (Hannover/Něm.), Daniel Braaten (Toulouse/Fr.), Morten Gamst Pedersen (Blackburn/Angl.).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.