ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Sparťan Lačný má nakročeno do Celticu

Velikost textu:

Praha - Slovenský útočník Miloš Lačný má už podruhé v kariéře nakročeno do Celtiku Glasgow. Před rokem a půl dal ještě přednost Spartě Praha, ale skotský velkoklub na něj nezapomněl a pozval ho znovu na týdenní testy. Po nich se rozhodne, zda se přesune z Letné do Glasgowa. Na možný transfer upozornila BBC, dohodu o týdenních testech potvrdil sparťanský personální ředitel Jakub Otava.

Miloš Lačný
Miloš Lačný
Otevřít galerii
 • Miloš Lačný autor: Michal Krumphanzl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbal autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2380/237928.jpg?1299601966

Třiadvacetiletý Lačný koketoval s myšlenkou zamířit do skotské metropole už v prosinci 2009, kdy si ho Celtic poprvé pozval. Jenže Lačný nakonec dal přednost variantě probít se k lukrativnímu zahraničnímu angažmá postupně přes český klub, kde se ale v nabité konkurenci nedokázal prosadit a více vysedával na tribuně nebo mezi náhradníky.

"Celtic si chtěl po čase znovu otestovat jeho aktuální výkonnost, a tak jsme po vzájemné dohodě mezi kluby hráče na týdenní pobyt ve Skotsku uvolnili. Další jednání budou záležet na zájmu druhé strany," uvedl Otava.

Lačný přišel do Sparty z Ružomberku, v české lize odehrál pouze patnáct utkání a mezi střelce se nezapsal. Letošním posledním ligovým startem pro něj bylo únorové utkání v Ostravě.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.