ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Fanoušci Uruguaye slavili titul doma i v Argentině

Velikost textu:

Montevideo - Fanoušci Uruguaye obsadili během vítězného finále mistrovství Jižní Ameriky nejen ulice metropole Montevidea, ale i centrum hlavního města Argentiny Buenos Aires, kde se závěrečný zápas turnaje odehrál. Fotbalisty, kteří v souboji o titul přehráli Paraguay 3:0, už přijal prezident země José Mujica. Od hlavy státu se svěřenci Óscara Tabáreze přesunuli na stadion Centenario, kde je čekali nadšení příznivci slavící historický patnáctý titul z Copy Amérika.

Diego Forlán
Diego Forlán
Otevřít galerii
 • Diego Forlán autor: Fernando Llano, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/28/2739/273873.jpg?1311539866
 • Fotbal autor: ČT24, zdroj: ČT24/ISIFA https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2345/234478.jpg?1298468112

Příznivci během utkání vyšli do ulic domácích měst, ale i do dějiště zápasu v Buenos Aires. U tamního obelisku na náměstí Republiky slavily tisíce fanoušků největšího argentinského rivala. 

Uruguayce nasměroval k vítězství dvěma brankami dosud trápící se kanonýr Diego Forlán, který navázal na rodinnou tradici. "Jsem moc šťastný, že naše rodina už po třetí generaci zůstane zapsána v uruguayské historii," připomněl útočník Atlétika Madrid svého otce i dědečka, kteří na jihoamerickém turnaji rovněž vybojovali zlato.


Dědeček dvaatřicetiletého fotbalisty Juan Carlos Corazzo vedl národní tým jako trenér ke zlatým medailím na turnajích v letech 1959 a 1967. Na druhém z těchto šampionátů pod ním působil i obránce a Forlánův otec Pablo. 

Nejlepší fotbalista posledního světového šampionátu v JAR Forlán v neděli zároveň vyrovnal dosavadního nejlepšího střelce reprezentace Héctora Scaroneho. Oba útočníci nyní mají na kontě 31 gólů v uruguayském dresu. Uruguayský tým si vítězstvím na turnaji zajistil účast na Konfederačním poháru FIFA, který v červnu 2013 bude hostit Brazílie.

Radost hráčů Uruguaye
Radost hráčů Uruguaye
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.