ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Pamplona se zajímá o obránce Pudila z Genku

Velikost textu:

Pamplona - Fotbalový reprezentant Daniel Pudil je v hledáčku španělské Pamplony. Ta už začala o přestupu levého záložníka nebo obránce vyjednávat s belgickým Genkem, kterému Pudil patří a kde má ještě rok platnou smlouvu. Pamplona už prý Genku předložila konkrétní nabídku, v nejbližších dnech by transfer mohl být zpečetěn.

Daniel Pudil
Daniel Pudil
Otevřít galerii
 • Daniel Pudil autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Daniel Pudil a Tomáš Necid autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Šestadvacetiletý Pudil přestoupil do Genku z Liberce před třemi lety, v uplynulé sezoně v belgické lize týmu pomohl k zisku titulu. V Pamploně by si vyzkoušel své druhé zahraniční angažmá a mohl by být druhým Čechem, který dres baskického klubu oblékne. V letech 2007 až 2009 tam působil Pudilův spoluhráč z národního týmu Jaroslav Plašil.

 

Ondřej Chovanec:

"Genk navíc Danovi přislíbil, že mu v případě nabídky z atraktivní soutěže nebude bránit v odchodu. A který fotbalista by nechtěl hrát v La Lize..."

"On byl také jedním z lidí, u kterého si lidé z Osasuny zjišťovali o Danovi reference," řekl Pudilův agent Ondřej Chovanec. Podle něj by v příštím týdnu měli představitelé Pamplony vyrazit do Genku, kde by měli přestup dokončit.

Kdyby Pudil do Pamplony odešel, byl by zatím jediným českým hráčem na aktuální soupisce některého z klubů země úřadujících mistrů světa a Evropy. V minulé sezoně španělskou ligu hráli Tomáš Ujfaluši v Atlétiku Madrid a Jiří Jarošík v Zaragoze. Ujfaluši ale v létě přestoupil do Galatasaraye Istanbul a Jarošík v klubu skončil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.