ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Bílkův asistent odchází za Haškem

Velikost textu:

Praha – U české fotbalové reprezentace skončil po dvou letech asistent trenéra Luděk Klusáček. Přijal nabídku spolupracovat s Ivanem Haškem v dubajském klubu Al Ahlí, kde mu dělal asistenta už v roce 2009, než se Hašek stal předsedou fotbalového svazu. "Luděk Klusáček se rozhodl přijmout nabídku a pracovat v klubu. Je to jeho volba, nezbývá nám než mu poděkovat za dva roky práce a popřát mu hodně štěstí na novém působišti," uvedl manažer reprezentace Vladimír Šmicer s tím, že náhrada za Klusáčka se hledat nebude. "Úkoly, které plnil, rozdělíme mezi ostatní členy realizačního týmu," dodal Šmicer.

Vedení fotbalové reprezentace
Vedení fotbalové reprezentace
Otevřít galerii
 • Vedení fotbalové reprezentace autor: Jan Beránek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1039/103845.jpg?1249934639
 • Reprezentační trenér Michal Bílek autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Reprezentační kouč Michal Bílek využíval čtyřiačtyřicetiletého bývalého ligového fotbalistu především na kondiční přípravu mužstva a sledování soupeřů. "Luděk patřil k platným členům realizačního týmu. Ale rozhodl se jít vlastní cestou a my musíme na jeho volbu reagovat. Dokážeme z vlastních zdrojů nahradit jeho práci. Veškeré poznatky mi pochopitelně předal," uvedl Bílek. 

Realizační tým národního týmu se přesto rozroste o nového člena. Bílek bude využívat služeb Luďka Bernáta, který se specializuje na pořizování videozáznamů hry soupeřů a jejich následný rozbor. Se svazem spolupracuje již delší dobu a naposledy byl s týmem do 21 let na mistrovství Evropy v Dánsku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.