ČTsport

ČTsport
úterý 18. září 2018 Kryštof

Gólman Vaclík je v pořádku, podzim stráví asi na Žižkově

Velikost textu:

Praha – Brankář Tomáš Vaclík, který neprošel zdravotními testy v De Graafschapu a kvůli tomu do nizozemského celku nakonec nepřestoupil, je zdravotně naprosto v pořádku. Ukázalo to komplexní vyšetření v Praze, jemuž se bronzový medailista z mistrovství Evropy do 21 let podrobil. V pondělí se Vaclík znovu zapojí do přípravy prvoligového nováčka Žižkova, a pokud se neozve jiný zájemce, minimálně podzim pravděpodobně stráví ve Viktorii.

Tomáš Vaclík
Tomáš Vaclík
Otevřít galerii
 • Tomáš Vaclík zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/27/2700/269953.jpg?1310211047
 • Česko "21" - Bělorusko "21" autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/27/2670/266954.jpg?1309024358

Dvaadvacetiletý gólman absolvoval komplexní vyšetření ve střešovické vojenské nemocnici a v Institutu klinické a experimentální medicíny, lékaři mu zkontrolovali srdce, kolena či kotníky. "Byli jsme ujištěni, že Tomáš je v pořádku a může pokračovat v profesionální kariéře," řekl hráčův agent Zdeněk Nehoda. Proč Vaclík v nizozemském klubu lékařskou prohlídkou neprošel, si neumí vysvětlit. "Těžko říct," poznamenal.

Mladý gólman se podle něj v pondělí připojí k tréninku žižkovského mužstva a nejméně podzim pravděpodobně stráví ve Viktorii. Vyloučené ale není ani to, že by se v případě zájmu jiného klubu k jednáním o Vaclíkově odchodu do zahraničí vrátili.

"Směrovali jsme to do Graafschapu, a proto jsme jednání s ostatními zájemci přerušili. Když se něco objeví, vstoupíme znovu do jednání. Já osobně si myslím, že Tomášovi z psychického i sportovního hlediska vůbec neuškodí, kdyby zůstal ve Viktorce. Minimálně podzim by mohl odchytat na Žižkově," dodal Nehoda.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.