ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Soud rozhodl, že odposlechy ve fotbalové kauze Liberec byly nezákonné

Velikost textu:
aktualizováno 24. 4. 2008 13:00

Liberec - Krajský soud v Liberci dnes zprostil obžaloby z korupce všechny tři obžalované v kauze libereckého fotbalového klubu, bývalého ředitele klubu Františka Myslivečka, rozhodčího Václava Zejdu a svazového delegáta Christose Čanaklise. Soud dospěl k závěru, že policejní odposlechy jako jediné důkazy o jejich vině byly nezákonné.

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Otevřít galerii
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/189/18892.jpg?1209035468

Soud vůbec poprvé v úplatkářské aféře ve fotbale vynesl zprošťující  verdikt. Odvolal se přitom na nález Ústavního soudu v případě jiných odposlechů, které s fotbalem nesouvisely.

Odposlechy telefonních hovorů fotbalových funkcionářů a rozhodčích povolil v roce 2003 brněnský soudce Aleš Dufek a staly se hlavními důkazy v několika větvích korupční aféry. Soudy je až do dnešního dne uznávaly.

Trojice aktérů liberecké kauzy byla obžalována z úplatkářství při prvoligovém zápase Liberec - Zlín v roce 2004, Mysliveček z podplácení, Zejda a Čanaklis z přijímání úplatku.

Všichni tři byli loni v září u okresního soudu zproštěni obžaloby. Podle soudce Richarda Skýby policejní odposlechy neobsahovaly žádný důkaz. Státní zástupce Petr Hořín se proti rozsudku odvolal, ale předseda senátu krajského soudu Jiří Malinovský dnes celou trojici znovu zprostil obžaloby. Navíc vyslovil závěr o nelegálnosti odposlechů.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.