ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Brankář Vaclík míří do Nizozemska

Velikost textu:

Praha - Fotbalový brankář Tomáš Vaclík přestupuje z Viktorie Žižkov do nizozemského Graafschapu. V pondělí ho čeká zdravotní prohlídka, pak podepíše s čtrnáctým celkem minulé sezony nizozemské ligy smlouvu na tři roky. "V Nizozemsku jsem jednal se třemi zájemci o Tomášovy služby a nakonec jsme se rozhodli pro tým, který, jak společně věříme, bude nejvhodnější pro další rozvoj jeho kariéry," uvedl hráčův agent Zdeněk Nehoda. "Tomáš zítra odletí do Nizozemska, kde by měl v pondělí absolvovat zdravotní prohlídku a následně podepsat novou smlouvu," dodal.

Tomáš Vaclík
Tomáš Vaclík
Otevřít galerii
 • Tomáš Vaclík zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/27/2700/269953.jpg?1310211047
 • Fotbal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2379/237871.jpg?1299595393

Žižkov už přestup odsouhlasil. "Tomáš má náš souhlas k odletu do Nizozemska, a pokud proběhnou lékařské testy bez problémů, v pondělí bychom měli přestup finálně realizovat," potvrdil ředitel Viktorie Jiří Rýva.

Dvaadvacetiletý Vaclík patří k největším českým brankářským talentům. Byl oporou jednadvacítky při zisku bronzových medailí na nedávném mistrovství Evropy a byl už také povolán do seniorské reprezentace. Dosud však nemá na kontě ani jediný zápas v české první lize. Působil totiž v druholigové Viktorii Žižkov, které letos pomohl k postupu do nejvyšší domácí soutěže. Předtím chytal za Vítkovice.

Vaclíka chtěli i v Anglii

Nyní se o něj zajímalo více zahraničních celků. Ozvalo se i několik klubů z anglické ligy v čele s West Bromwichem. Nakonec si ale Vaclík zvolil postupnější cestu přes Nizozemsko, kde byl v minulosti na testech v PSV Eindhoven. Kývl však na nabídku Graafschapu, který hledal náhradu za odcházejícího Boye Watermana.

Tým s přezdívkou Superfarmáři se v posledních letech potácí na hranici mezi první a druhou ligou a potřebuje posílit. Vaclíka sledoval už delší čas, ale ředitel klubu Leen Looijen se nechal v minulosti slyšet, že si asi nebude moci českého gólmana dovolit. Jenže nakonec to přece jen klaplo. "Tomáš je velký talent a záměrně si vybral De Graafschap, protože tu dostane šanci chytat. Přitom měl minimálně osm jiných nabídek. Byl o něj opravdu velký zájem," řekl Looijen. Ten dal Vaclíkovi přednost například před veteránem Sanderem Westerveldem, který působil i v Liverpoolu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.