Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
pátek 14. prosince 2018 Lýdie

Fotbalista Necid podstoupil operaci kolena

Velikost textu:
aktualizováno 4. 7. 2011 20:45

Barcelona – Český fotbalový reprezentant Tomáš Necid dnes odpoledne podstoupil v Barceloně operaci poraněného předního zkříženého vazu v pravém koleni. Útočník ruského CSKA Moskva ve Španělsku zůstane a bude tam přibližně tři týdny až měsíc rehabilitovat. Reprezentant a bývalý útočník pražské Slavie se zranil minulý měsíc během ligového utkání, kvůli tomu nebude moct zasáhnout do podzimní kvalifikace na Euro.

Tomáš Necid
Tomáš Necid
Otevřít galerii
 • Tomáš Necid autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tomáš Necid v dresu CSKA Moskva zdroj: CSKA Moskva https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/723/72239.jpg?1236436513

Celý chirurgický zákrok ve španělské nemocnici sledoval hráčův manažer Jiří Müller. "Po dohodě s doktory i s Tomášem jsem byl celou dobu na sále," uvedl Müller s tím, že operace trvala více než hodinu. Vše prý proběhlo bez komplikací.

Necida nyní čeká několikadenní odpočinek a pak rehabilitace. "Tři až čtyři dny by měl být Tomáš v nemocnici, pak dva dny v hotelu a po týdnu začne s rehabilitací. Tři neděle až měsíc zůstane v Barceloně," řekl Müller. "Lékaři mu nedoporučují letecký přesun. Pokud by sednul do letadla, mohlo by to stav kolena zkomplikovat," přiblížil Müller.

Jednadvacetiletý útočník si přetrhl přední zkřížený vaz v koleni před necelým měsícem v ligovém utkání v Grozném, ve kterém se střetl se soupeřovým brankářem. Mimo hru bude přibližně půl roku a přijde o podzimní závěr kvalifikace o postup na mistrovství Evropy.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.