ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Australankám na MS neuznali jasnou penaltu

Velikost textu:

Bochum (Německo) – Fotbalistkám Austrálie byl v dnešním utkání na mistrovství světa v Německu upřen kuriózní, zároveň však možná nejjednoznačnější pokutový kop, jaký si lze představit. Navzdory tomu, že se ho Australanky nedočkaly, porazily v utkání skupiny D Rovníkovou Guineu 3:2 a udržely si šanci na postup do čtvrtfinále.

Leena Khamis oslavuje gól Austrálie
Leena Khamis oslavuje gól Austrálie
Otevřít galerii
 • Leena Khamis oslavuje gól Austrálie zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Zápas Austrálie - Rovníková Guinea zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Ke kontroverznímu a málo vídanému momentu došlo v 16. minutě za stavu 1:0 pro pozdější vítězky. Střelkyně první branky Leena Khamisová trefila tentokrát tyč africké branky a míč se odrazil k obránkyni Bruně. Ta ho z neznámého důvodu chytla oběma rukama, několik okamžiků ho podržela a až poté míč odhodila.

K překvapení australských hráček i více než 15 tisíc diváků v hledišti stadionu v Bochumi maďarská rozhodčí Gyöngyi Gaálová nechala pokračovat ve hře. Australanky evidentní ruku soupeřky reklamovaly marně.

Tým z Oceánie i tak dokráčel k první výhře na turnaji a ve skupině s Norskem a Brazílií je stále ještě ve hře o čtvrtfinále. Šance největšího outsidera turnaje Rovníkové Guineje jsou pouze teoretické.

Fotbalistky Rovníkové Guiney
Fotbalistky Rovníkové Guiney
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.