ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Nový šéf fotbalu? Třeba Poborský, říká Hašek

Velikost textu:

Praha - Ivan Hašek v neděli rezignoval na funkci šéfa ČMFS (nyní už Fotbalové asociace ČR), pomalu se tak začíná hledat jeho nástupce. Podle Haška by se jím mohl stát třeba někdejší fotbalový reprezentant a v současnosti šéf českobudějovických fotbalistů Karel Poborský. Řekl to v rozhovoru pro server Sport.cz. Nový předseda vzejde z mimořádné valné hromady v půlce září. "Nerad bych někomu dával polibek smrti a vyslovoval nějaké jméno," řekl nejdříve Hašek, vzápětí se však rozpovídal.

Karel Poborský
Karel Poborský
Otevřít galerii
 • Karel Poborský autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/210/20980.jpg?1210233578
 • Ivan Hašek autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/27/2681/268083.jpg?1309434487

Podle něj by novým předsedou mohl být někdo ze současného výkonného výboru. "Místopředsedové nebo třeba Karel Poborský, protože na ně je spolehnutí. Anebo přijde někdo zvenčí," řekl současný trenér fotbalového klubu Al Ahlí ve Spojených arabských emirátech.

Ještě před rezignací přemýšlel, že by Fotbalové asociaci mohl šéfovat bývalý ministr financí Eduard Janota. "Chystal jsem se ho oslovit, jenže jeho smrt mě předběhla," tvrdí. Zároveň však rozporuplně dodává, že nikoho nehce shazovat, ani podporovat.

"Pokud někdo naváže na práci, která se za dva roky udělala, neměl by fotbal strádat," říká Hašek. Ten už v médiích viděl několik jmen, které by případně český fotbal mohly řídit. Třeba podnikatel Luděk Vinš nebo šéf jabloneckých fotbalistů Miroslav Pelta. "Je to nesporně jeden z nejschopnějších a nejpracovitějších lidí v našem fotbale," uvádí.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.