ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Santos odmítá prodat svůj fotbalový klenot Neymara

Velikost textu:

Buenos Aires - Jeden z největších fotbalových talentů současnosti Brazilec Neymar není podle svého zaměstnavatele na prodej. Brazilský klub FC Santos nemá v úmyslu přijít o svůj klenot, byť je za něj pět evropských klubů ochotno zaplatit v přepočtu více než miliardu korun. Krátce před začátkem mistrovství Jižní Ameriky v Argentině to řekl předseda Santosu. "Vzhledem k přetrvávajícím spekulacím o budoucnosti našeho klíčového hráče v brazilském i světovém tisku prohlašuji, že Neymar není hned z několika důvodů na prodej," uvedl Luis Alvaro de Oliveira Ribeiro.

Neymar
 • Neymar zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/27/2684/268368.jpg?1316511828
 • Radost fotbalistů FC Santos autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Devatenáctiletý útočník má podle něj nejen neocenitelné fotbalové schopnosti, ale i obrovskou marketingovou cenu. "S naším klubem i fanoušky je spojen pupeční šňůrou," doplnil.

Vedle Chelsea chce Neymara i Machačkala

Za 45 milionů eur, které má fotbalista uvedené ve smlouvě jako odstupné, jsou odhodlány Neymara koupit Real Madrid, Barcelona, Chelsea, Manchester City a Anži Machačkala. "Všechny nabídky ale odmítneme, chceme ho udržet ještě několik dalších let," uvedl předseda Santosu, jemuž Neymar v minulém týdnu zajistil poprvé od éry Pelého v 60. letech prestižní Pohár osvoboditelů.

Brazilský mladík s extravagantním účesem si prý příliš finančně nepohorší, pokud dodrží smlouvu a zůstane v současném působišti až do domácího mistrovství světa v roce 2014. "Už teď vydělává velké peníze. Nemá důvod odcházet," dodal klubový šéf, jenž na Neymarův plat získává prostředky z různých marketingových akcí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.