ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Mexičtí fotbalisté obhájili titul ve Zlatém poháru

Velikost textu:

Pasadena (USA) - Mexičtí fotbalisté obhájili prvenství ve Zlatém poháru. V repríze posledního finále šampionátu Severní a Střední Ameriky opět porazili USA, tentokrát 4:2. Američané přitom na stadionu Rose Bowl v Pasadeně vedli před 93 420 diváků už 2:0, ještě do přestávky ale o vedení přišli a soupeř po změně stran dvěma góly strhl vítězství na svoji stranu.

Zlatý pohár
Zlatý pohár
Otevřít galerii
 • Zlatý pohár autor: ČTK/AP, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Mexičané oslavují vítězství nad USA autor: ČTK/AP, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Tým USA toužil po odvetě za drtivou finálovou porážku 0:5 z roku 2009 a po gólech Michaela Bradleyho a Landona Donovana v první pětadvacetiminutovce vše nasvědčovalo tomu, že se jim to podaří. Pablo Barrera a Andreas Guardado ale neméně rychle vyrovnali a už v 50. minutě Mexičané vedli po druhém gólu útočníka West Hamu Barrery. Posledním střelcem turnaje byl Giovani Dos Santos.

Naprázdno tentokrát vyšel mexický kanonýr Manchesteru United Javier Hernández. Sedm vstřelených gólů z předchozího průběhu Zlatého poháru bylo ale dostatečným důvodem k udělení ceny pro nejužitečnějšího hráče turnaje. Mexičané ovládli Zlatý pohár pošesté v historii, Spojené státy zůstaly na čtyřech titulech. Nadvládu těchto zemí přerušila pouze v roce 2000 Kanada.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.