ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Derby pražských "S" se odehrají v 8. a 22. kole

Velikost textu:

Praha - První fotbalová liga začne o posledním červencovém víkendu pražským derby mezi Bohemians 1905 a Slavií Praha. Obhájce titulu Viktoria Plzeň v 1. kole přivítá Liberec, vicemistrovská Sparta zavítá do Českých Budějovic. Na sledované derby mezi Spartou a Slavií dojde v 8. a 22. kole, tedy na konci září a března. Los nejvyšší domácí soutěže byl zveřejněn na dnešním ligovém shromáždění.

Sparta - Slavia
Sparta - Slavia
Otevřít galerii
 • Sparta - Slavia autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Bohemians 1905 - Slavia autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Sezona 2011/2012 začne v pátek 29. července. Na podzim se odehraje šestnáct kol, přičemž to závěrečné se uskuteční o posledním listopadovém víkendu. Na jaře se pak bude dohrávat zbývajících čtrnáct kol. Liga se uzavře o posledním květnovém víkendu.

V rozlosování nejvyšší soutěže je i Sigma Olomouc, u které hrozilo, že by ji v pondělí mohla disciplinární komise v případě prokázání korupce vyloučit z ligy. Pravděpodobnější variantou je, že Olomouci budou při zjištění viny maximálně odečteny body.

Liga také vyšla vstříc žádosti Dukly Praha a utkání 9. a 10. kola tak bude moci nováček soutěže odehrát na hřištích soupeřů. Ve spojení s reprezentační pauzou tak bude mít Dukla třicet dnů na plánované vybudování vyhřívaného trávníku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.