ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Francouzské Lille vykoupilo z Hamburku Davida Rozehnala

Velikost textu:

Hamburk – Fotbalový obránce David Rozehnal zůstane v Lille, kde v uplynulé sezoně hostoval z Hamburku. Rozehnal měl sice v Německu smlouvu ještě na příští sezonu, Lille ho ale za půl milionu eur (12 milionů korun) vykoupilo a podepsalo s ním nový kontrakt do roku 2014. Uvedla to agentura DPA. Český obránce přišel do francouzského celku loni v srpnu a letos s ním oslavil double.

David Rozehnal
David Rozehnal

Už při oslavách se Rozehnal netajil tím, že by ve francouzském klubu rád zůstal natrvalo, což také oznámil vedení Hamburku. "Tohle rozhodnutí je výhodné také pro nás. Nedostaneme za něj sice moc peněz, ale každé euro je dobré," citoval list Bild nového sportovního ředitele HSV Franka Arnesena. 

Rozehnal přestoupil do Hamburku v roce 2009 z Lazia Řím podle tehdejších spekulací za osm milionů eur, německá média dnes uvádějí částku o tři miliony nižší. Vysoký rodák ze Šternberka, jenž v české lize hájil barvy Sigmy Olomouc, tak bude pokračovat ve francouzské lize, kde hrál už v letech 2005-2007 za Paris St. Germain. Své první zahraniční angažmá absolvoval v belgických Bruggách (2003-2005), z působení v Newcastlu má také zkušenosti s anglickou Premier League (2007/08).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.