ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Villas-Boas skončil v Portu, je volný pro Chelsea

Velikost textu:
aktualizováno 21. 6. 2011 20:16

Lisabon - Portugalský trenér André Villas-Boas rezignoval na svou funkci v Portu a následně se vyplatil ze smlouvy, kterou měl ještě na dva roky. Otevírá se tak cesta k jeho očekávanému angažmá v Chelsea, kde má připravenu tříletou smlouvu. Chelsea již zájem oficiálně potvrdila, a pokud se obě strany dohodnou, stane se Villas-Boas nejmladším koučem v současné Premier League.

Hráči londýnské Chelsea
Hráči londýnské Chelsea
Otevřít galerii
 • Hráči londýnské Chelsea autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1037/103608.jpg?1249835779
 • Andre Villas-Boas autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Žádaný třiatřicetiletý Portugalec zaslal svému zaměstnavateli fax s rezignací a vzápětí na účet i požadovaných 15 milionů eur (362 milionů korun), což je smluvně dané odstupné, za něž ho klub musí uvolnit. "Porto obdrželo od Andrého obnos požadovaný ve výstupní klauzuli v jeho smlouvě se zaměstnavatelem," uvedl portugalský mistr v prohlášení. Zároveň už jmenoval nového muže na své lavičce, kterým se stal dosavadní asistent Vitor Pereira.

Villas-Boas se stal po své první sezoně na lavičce Porta žhavým trenérským zbožím, vedle Chelsea se o něj zajímal i Inter Milán. Klub ze svého rodného města dovedl mladý Portugalec k domácímu doublu a také k triumfu v Evropské lize, což dokázal jako nejmladší kouč v historii.

Pokud se Villas-Boas skutečně stane nástupcem po sezoně odvolaného Carla Ancelottiho, vrátí se na Stamford Bridge po třech letech. V londýnském klubu, kde chytá česká jednička Petr Čech, už působil v letech 2004-2008 jako asistent svého krajana Josého Mourinha. Strávil s ním také ročník 2008/09 v Interu, po němž se vydal na dráhu hlavního kouče. Nejprve trénoval Coimbru a rok nato přišlo úspěšné angažmá v Portu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.