ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Nadějný brankář Šebek míří z Chelsea do Jablonce

Velikost textu:

Jablonec nad Nisou - Fotbalisty Jablonce posílí brankář Jan Šebek, který poslední dva roky strávil v rezervním týmu londýnské Chelsea. Na severu Čech podepíše smlouvu na tři roky. "Teď přišel čas, kdy by měl být více na očích. Má nakročeno do nové jednadvacítky, a proto jsme společně zvolili Jablonec, který dává mladým hráčům prostor," uvedl hráčův agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest Group.

Jan Šebek
Jan Šebek
Otevřít galerii
 • Jan Šebek zdroj: www.chelseafc.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • FK Baumit Jablonec autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Dvacetiletý brankář odešel do Chelsea v šestnácti letech z Tachova, odkud předtím hostoval v dorostu Plzně. Po dvouletém angažmá v londýnském velkoklubu podepsal v červnu 2009 dvouletou profesionální smlouvu a začal se připravovat s prvním týmem po boku Petra Čecha.

Přes něj se však do sestavy nikdy nedostal a nastupoval za rezervní mužstvo. Tomu v uplynulé sezoně pomohl k triumfu v lize rezervních týmů. O poslední zápasy však přišel kvůli zranění.

Nyní mu však smlouva skončila a je tak volným hráčem. "Pro Honzu byla Chelsea obrovská zkušenost. Pravidelně nastupoval za rezervu, byl i několikrát s prvním týmem na zápase a mohl se připravovat s áčkem i s nejlepší juniorkou v Anglii," uvedl Kolář.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.