ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Slavia stále dluží desítky milionů korun

Velikost textu:

Praha – Fotbalová Slavia se dostává z nejhoršího. Její noví majitelé v rozhovoru pro magazín Týden ale připustili, že klub stále dluží desítky milionů korun. S věřiteli prý úzce spolupracuje a věří, že se domluví na tom, jak jejich požadavky umořit. Menší částku dluží ještě hráčům, ovšem do konce června budou mít fotbalisté údajně mzdy dorovnány.

Slavia Praha
Slavia Praha
Otevřít galerii
 • Slavia Praha autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbalisté Slavie autor: David Veis, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Noví majitelé postupně vyrovnali více než stomilionovou pohledávku bývalého majitele britské společnosti ENIC, ale to nebyl jediný "kostlivec ve skříni" po minulém vedení. "Vůči jiným věřitelům dlužíme ještě desítky milionů korun," řekl týdeníku investiční ředitel Natlandu Josef Vojta, přesnou sumu ovšem nespecifikoval. Podle Týdne se mluví o 80 milionech.

Chybějící mzdy byly dorovnány zaměstnancům klubu, brzy se dočkají konečného vyúčtování také hráči. "Zbývají nám už jen květnové výplaty pro hráče a realizační tým, to znamená jeden měsíc. Do 30. června chceme mít všechno splaceno. Ostatní zaměstnanci už jsou vyrovnáni všichni," uvedl Vojta.

Vyloučil také, že noví majitelé odkoupili společnost od kontroverzního podnikatele Petra Sisáka. "My jsme koupili majoritu výhradně od pana (Antonína) France, další spekulace mě nezajímají. Já jsem s panem Sisákem nikdy nejednal," tvrdí finanční ředitel.

Vojta: Pro Řebíčka je to víc než byznys

Vojta přiznal, že v klíčovém jednání se společností ENIC významně finančně pomohl i minoritní vlastník Slavie Aleš Řebíček. "Síla pana Řebíčka je v kouzlu osobnosti, v dovednostech, znalostech lidí. Výrazně pak vnímáme jeho roli ve sportovní části věci, fotbalu rozumí – je to pro něj víc než jen byznys," prohlásil Vojta.

Lepší stadion v hrsti

V zákulisí se mezitím údajně jedná o nové nájemní smlouvě na stadionu, který vlastní společnost E Side. Do budoucna by se možná Slavia nebránila arénu v Edenu převzít. "Připouštím, že vlastnictví stadionu by stabilitu klubu upevnilo, ale není to otázka příštích dnů, týdnů, možná měsíců. Abyste však mohl koupit, musí vám někdo něco nabízet. V současnosti s E Side jednáme výhradně o nové nájemní smlouvě," dodal Vojta.

Velké posily ale kvůli nevyřešeným dluhům prý fanoušci zatím očekávat nemohou. "Slavia za sebou táhne batoh obrovského minus. My napřed musíme vyřešit celkovou minulost Slavie. Je logické, že prostředků na investice a rozvoj moc nezbývá. Nechceme připustit to, co se dělo - utrácet peníze, které se nevydělaly," vysvětlil situaci zástupce vlastníka.

Slavia Praha - stadion v pražském Edenu
Slavia Praha - stadion v pražském Edenu
Více fotek
 • Slavia Praha - stadion v pražském Edenu autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2532/253172.jpg
 • Aleš Řebíček autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/590/58989.jpg
Zdroj: ČTK, Týden

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.