ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea

Kapitán "lvíčat" Dočkal: Takovou koncovku jsem ještě nehrál

Velikost textu:
aktualizováno 20. 6. 2011 21:25

Viborg (Dánsko) - Obrovská euforie zavládla v táboře české fotbalové jednadvacítky po výhře 2:1 nad Anglií, která poslala "lvíčata" do semifinále mistrovství Evropy v Dánsku a přiblížila jim vysněnou účast na olympiádě v Londýně. Kapitán týmu Bořek Dočkal prý zažil největší zážitky kariéry. Trenér Jakub Dovalil byl na své hráče pyšný. Pochvaloval si, jak mu vyšla střídání, protože žolíci z lavičky Jan Chramosta a Tomáš Pekhart svými góly v úplném závěru duel otočili.

Jan Chramosta a Marcel Gecov se radují z vyrovnávacího gólu
Jan Chramosta a Marcel Gecov se radují z vyrovnávacího gólu
Otevřít galerii
 • Jan Chramosta a Marcel Gecov se radují z vyrovnávacího gólu autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Česko - Anglie autor: Ernst van Norde, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Je to dobré, povedlo se to. Důležité bylo, že hráči nezpanikařili ani v době, kdy se zápas nevyvíjel podle našich představ. Nevypadalo to s námi nejlépe," uvedl Dovalil po zápase, v němž Anglie od 76. minuty vedla 1:0, což pro ni byl postupový výsledek. Branky Chramosty z 89. minuty a Pekharta ze čtvrté minuty nastavení však mladé Čechy poslaly dál. "Bylo to psychicky docela náročné," komentoval trenér divoký závěr.

"Povedla se nám střídání. A potvrdilo se, že lavičku máme silnou. Už před zápasem jsem si říkal, že bych mohl nasadit Honzu Chramostu, který v takových situacích umí chodit. Podobnou roli plnil i v Egyptě na mistrovství světa dvacítek, tam také rozhodl náš třetí zápas," uvedl Dovalil.

přehrát video
Reakce českých hráčů

Chramosta vyslyšel proroctví

"Je to krásné, nepopsatelné, prostě úžasné," líčil po utkání Chramosta, kterého po vítězné Pekhartově brance zavalili spoluhráči i náhradníci z lavičky. "Jsem prostě v euforii. Pořád to mám před očima, jak na mě všichni naskákali. Kvůli takovým chvílím člověk dělá fotbal," těšil se. Byl nadšený z toho, jak se vyplnila předpověď hráčů jednadvacítky. Ti mu prorokovali, že Anglii vstřelí branku. "Kluci říkali: Chrame, ty dneska dáš gól. A já jim říkal, že to fakt udělám," popisoval se smíchem Chramosta.

Kapitán týmu Bořek Dočkal:

"Takovou koncovku jsem asi ještě nehrál, byl to zatím asi životní zápas. Už tím, co jsme dokázali."

"Věřil jsem, že s naším týmem je možné všechno. Štěstí jsme měli už několikrát a vyšlo to i teď," řekl Dočkal. "Většinou na to moc kliku nemám, ale když jsem si říkal, se kterým týmem něco podobného může vyjít, tak jednoznačně teď. Štěstí jsme měli obrovské, ale teď se na to už nikdo ptát nebude," prohlásil Dočkal, který se už může se spoluhráči těšit na středeční semifinále ME se Švýcarskem.

K postupu mezi nejlepší čtyřku hned po utkání reprezentaci blahopřál i předseda svazu Ivan Hašek s manažerem reprezentace Vladimírem Šmicrem a trenérem A týmu Michalem Bílkem. "Pan Hašek nás podpořil už před zápasem. Když po něm přišel do kabiny, tak se už jen řvalo. Na žádné proslovy už nedošlo," líčil Dočkal s úsměvem. "Ale prý naše zápasy začínají být sledované čím dál víc, pan Hašek nám vyřídil hodně pozdravů. My podporu z domova cítíme a děkujeme za ni," vzkázal na dálku.

Radost české jednadvacítky
Radost české jednadvacítky
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.