ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Nechtěný Ballack se opřel do trenéra Löwa

Velikost textu:

Berlín - Bývalý kapitán německých fotbalistů Michael Ballack obvinil reprezentačního trenéra Joachima Löwa, který oznámil, že už s ním nepočítá, z pokrytectví. Nabídku národního svazu, aby se ještě rozloučil v srpnovém přípravném utkání s Brazílií, označil čtyřiatřicetiletý záložník Leverkusenu za drzost. Ballack nehrál za reprezentaci více než rok poté, co si loni na jaře poranil v utkání za Chelsea kotník a přišel o účast na mistrovství světa. Kouč Löw po dlouhých měsících nejistoty ve čtvrtek uvedl, že místo Ballacka má v plánu nasazovat mladší hráče.

Michael Ballack
Michael Ballack
Otevřít galerii
 • Michael Ballack zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Joachim Löw autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Trenér bronzových medailistů z MS tvrdil, že s Ballackem o situaci v uplynulých měsících mluvil a hráč to chápal. "Včera na dovolené jsem se z tiskového prohlášení dozvěděl, že se mnou trenér nepočítá. Forma i obsah bohužel korespondují s tím, jak se ke mně trenér od mého loňského těžkého zranění choval," uvedl dnes Ballack, jenž za Německo odehrál 98 zápasů.

"Překvapilo mě to a zklamalo, protože to neodpovídá tomu, co trenér říkal mně," řekl fotbalista. "Nabízet mi dlouho domluvný přátelský zápas jako rozlučku mi přijde jako fraška. Vím, že utkání na rozloučenou budu fanouškům dlužit, ale na tohle nemohu přistoupit," dodal hráč, jenž získal s Německem tituly vicemistra světa i Evropy a navíc bronz na domácím MS v roce 2006.

"Škoda, že Michael takhle reaguje," uvedl generální sekretář svazu Wolfgang Niersbach. "Od konce března s ním byl trenér v kontaktu a otevřeně s ním o jeho sportovní situaci mluvil tak, jak si to zasloužil. Návrh na rozlučkový zápas byl míněn zcela upřímně," řekl funkcionář.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.