ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Leonardo zřejmě odejde z Interu, klub jedná s Bielsou

Velikost textu:

Milán - Fotbalisty Interu Milán zřejmě opustí brazilský kouč Leonardo. Předseda klubu Massimo Moratti přiznal, že italský šampion z předchozích pěti let je v kontaktu s bývalým trenérem argentinské a chilské reprezentace Marcelem Bielsou. Leonardo má podle italského tisku namířeno do Paris St. Germain, kde působil jako hráč. Ve francouzském celku, který má nové katarské majitele, by se měl ujmout funkce sportovního ředitele.

Leonardo
 • Leonardo autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbalisté Interu Milán autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Na lavičku Interu usedl Leonardo v prosinci místo odvolaného Španěla Rafaela Beníteze. Šokoval tím celou Itálii, protože předtím trénoval AC Milán, za který v minulosti také hrál. Mužstvo sice dokázal pozvednout, ale na obhajobu titulu to nestačilo. Inter skončil druhý za svým velkým rivalem AC.

"Leonardo trénoval s velkým nasazením a velkou vášní, ale do budoucna má jiné ambice. Nejlepší bude, když si půjde za svým cílem a my se poohlédneme po novém kouči," řekl novinářům Moratti, ale vzápětí dodal: "Možná si to rozmyslí a my třeba také."

Pětapadesátiletý Bielsa je bez angažmá od února, kdy opustil po čtyřech letech národní tým Chile. Předtím vedl v letech 1998 až 2004 rodnou Argentinu, s níž dosáhl výrazného úspěchu jen na olympijských hrách v Aténách, kde jeho výběr zvítězil. V Evropě trénoval krátce v roce 1998 Espaňol Barcelona.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.