ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Ruud Gullit dostal po půl roce vyhazov z čečenského klubu

Velikost textu:

Groznyj - Někdejší nejlepší fotbalista světa, 48letý Ruud Gullit, už nebude trénovat čečenský tým Těrek Groznyj. Pár minut po poslední prohře ho vedení klubu propustilo. Jeho angažmá v jihoruské republice mělo původně trvat alespoň rok a půl. Jenže neslavně končí po půl roce. Přitom románek Gullita s Čečenskem začal v lednu slibně: tanečky na letišti, kyticemi, uvítáním od samotného prezidenta a diplomatickými slovy na adresu místních borců. "Tým Těreku je vynikající, jen potřebuje něco málo vylepšit," prohlásil tehdy Gullit.

Ruud Gullit
Ruud Gullit
Otevřít galerii
 • Ruud Gullit autor: Musa Sadulayev, zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ruud Gullit v roce 1992 autor: Ben Radford, zdroj: Getty Images https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Jenže během půl roku pod holandským trenérem šly výkony týmu krutě dolů. Namísto toho, aby Gullit mužstvo vytáhl na špici ruské ligy, jak slíbil prezidentu klubu i Čečenska Ramzanu Kadyrovovi, získal Gullit z 12 zápasů pouze tři vítězství. Těrek dokonce klesl nebezpečně blízko sestupu.

"Jsme na 14. místě ze šestnácti. V životě se nestalo, aby se Těrek v turnaji propadl tak hluboko," zlobí se čečenský ministr sportu Chajdar Alijev.

přehrát video
Gullit s ostudou končí v Čečensku

Vztahy zhořkly. Prezident Kadyrov dal najevo nespokojenost. Podle něj trenéra od práce v Grozném odváděly hlavně bary a diskotéky.

V zápasu s Permem šlo tedy o vše. Gullit dostal ultimátum: Jestli nezvítězí, letí domů. Zápas skončil vlastním gólem Těreku v poslední minutě a Ruud Gullit hledá nové angažmá.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.