ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Policie pátrá po 20 fanoušcích, kteří drancovali Eden

Velikost textu:

Praha - Pražští kriminalisté pátrají po totožnosti dvaceti nejradikálnějších fanoušků, kteří v poločase pohárového zápasu mezi fotbalisty Slavie a Olomouce zaútočili na vedení Slavie. Někteří z nich vnikli i do VIP prostor stadionu, kde poničili zařízení několika místností, a útočili na policisty. Za výtržnictví, poškození cizí věci a násilí proti úřední osobě jim hrozí až čtyřleté vězení. Jejich fotografie jsou umístěny na webových stránkách policie.

Fanoušci Slavie
Fanoušci Slavie
Otevřít galerii
 • Fanoušci Slavie zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2525/252466.jpg?1304624896
 • Slavia Praha - stadion v pražském Edenu autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2532/253172.jpg?1304934396

Kvůli výtržnostem při pohárovém zápasu, který zůstal 5. května nedohrán, policisté stíhají již 26 lidí. Všichni čelí obvinění z výtržnictví a poškození cizí věci s až tříletou trestní sazbou. Jeden člověk je stíhán i za násilí proti úřední osobě, tomu hrozí až čtyři roky vězení, další za poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, za což mu mohou soudy vyměřit až šest let vězení. Celková škoda, která při řádění fanoušků v Edenu vznikla, byla vyčíslena na 700 000 korun.

Kriminalisté obviněné odhalili na základě videodokumentace, kterou pořídila sama policie nebo ji získala z dalších zdrojů. Policisté odhalili i ty, kteří si maskovali obličej nebo se při výtržnostech převlékali.

Úvodní duel semifinále Ondrášovka Cupu předčasně ukončily výtržnosti slávistických fanoušků, protestujících proti nejasné situaci v zadluženém klubu, kterému hrozil kvůli původnímu neudělení licence pád z první ligy. Domácí příznivci dvakrát obsadili hřiště. Výkop nejprve pozdrželi téměř o půlhodinu, v poločasové pauze se pak druhý protest zvrhl ve vlnu násilností a pokusu o napadení klubového vedení. Následoval zásah policie.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.